0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESGRĀMATVEDĪBAKā sastādīt likvidācijas finanšu pārskatu?

Kā sastādīt likvidācijas finanšu pārskatu?

Jautājums: Kā sastādīt likvidācijas finanšu pārskatu? Kāds būs pārskata periods? SIA likvidācijas pirmā daļa jau paveikta, 29.septembrī ievietots paziņojums Latvijas Vēstnesī. SIA nav kreditoru un darbinieku, pasīvā pašu kapitāls 2000, aktīvā - aizdevums valdes loceklim. Kā noteikt likvidācijas kvotu un sastādīt mantas sadales plānu, ja reāli tāda nav, bet EDS sistēma pieprasa? Kā arī taksācijas gadā nav radušies zaudējumi no aktīvu vērtības samazinājuma. Likvidators arī nebija nepieciešams. Atbildi sagatavoja OLGA LUKAŠINA, nodokļu konsultante. Atgādinām, ka Ministru kabineta 2003.gada 21.oktobra noteikumi Nr.583 "Uzņēmuma mantas, arī prasījumu un saistību novērtēšana grāmatvedībā un atspoguļošana finanšu pārskatos, ja uzņēmuma vai tā struktūrvienības darbība tiek…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

bandicam-2016-11-04-09-13-37-234Jautājums: Kā sastādīt likvidācijas finanšu pārskatu? Kāds būs pārskata periods? SIA likvidācijas pirmā daļa jau paveikta, 29.septembrī ievietots paziņojums Latvijas Vēstnesī. SIA nav kreditoru un darbinieku, pasīvā pašu kapitāls 2000, aktīvā - aizdevums valdes loceklim. Kā noteikt likvidācijas kvotu un sastādīt mantas sadales plānu, ja reāli tāda nav, bet EDS sistēma pieprasa? Kā arī taksācijas gadā nav radušies zaudējumi no aktīvu vērtības samazinājuma. Likvidators arī nebija nepieciešams.

Atbildi sagatavoja OLGA LUKAŠINA, nodokļu konsultante.

Atgādinām, ka Ministru kabineta 2003.gada 21.oktobra noteikumi Nr.583 "Uzņēmuma mantas, arī prasījumu un saistību novērtēšana grāmatvedībā un atspoguļošana finanšu pārskatos, ja uzņēmuma vai tā struktūrvienības darbība tiek izbeigta" paredz, ka likvidācijas slēguma finanšu pārskats ir sastādāms, ievērojot vispārējos normatīvajos aktos gada pārskata sagatavošanai noteiktos kritērijus. Likvidācijas slēguma finanšu pārskatu sastāda par laika periodu no kapitālsabiedrības finanšu gada sākuma līdz dienai, kad pabeigta kreditoru prasījumu apmierināšana un likvidācijas izdevumu segšana. Likvidācijas slēguma finanšu pārskats kopā ar nodokļa deklarāciju par laika periodu kopš iepriekšējās deklarācijas iesniegšanas līdz pat likvidācijas slēguma finanšu pārskata sastādīšanas dienai jāiesniedz VID.

Likvidējot komercsabiedrību, par fiziskās personas ienākumiem tiek atzīti ienākumi, ko dalībnieki saņem likvidācijas rezultātā. Fiziskās personas ienākums, kuram tiek piemērots 15% iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN), tiek noteikts kā starpība starp dalībniekam izmaksāto likvidācijas kvotu un dalībnieka ieguldījumu pamatkapitālā.

Jautājumā minētajā situācijā likvidācijas periodā finanšu pārskats (bilance un peļņas/zaudējumu aprēķins) tiek sastādīts kā parastais ārpus kārtējais pārskats. Atbilstoši Komerclikuma normām likvidācijas periodā sastāda divus pārskatus:

1)  326. pants. Likvidācijas sākuma finansu pārskats

Pēc kreditoru prasījumu pieteikšanas termiņa beigām likvidators sastāda sabiedrības likvidācijas sākuma finansu pārskatu.

2)  328. pants Slēguma finansu pārskats un mantas sadales plāns

(1) Pēc kreditoru prasījumu apmierināšanas vai viņiem paredzētās naudas deponēšanas un likvidācijas izdevumu segšanas likvidators sastāda likvidācijas slēguma finansu pārskatu un sabiedrības atlikušās mantas sadales plānu, kurā nosaka likvidācijas kvotu.

Jūsu gadījumā, sastādot sākuma bilanci (ja nav kreditoru, sastādiet bilanci uz sapulces, kurā pieņemts lēmums par likvidāciju, datumu), jāatrisina jautājums par debitoru. Parāds ir jāatgriež. Ar debitoru firmu neslēgs. Kad parāds tiks atgriezts, parādīsies nauda (īpašums). Nauda jāatdod sabiedrības dalībniekiem: cik nu kuram pienākas – tas arī ir īpašuma (mantas) sadales plāns. Pieņemsim, parāds arī ir 2000. Pēc naudas saņemšanas, īpašniekiem tiks arī samaksāts  2000. Rezultātā slēguma bilance: aktīvs (nauda) 2000, pasīvs (kapitāls) 2000. Likvidācijas kvota izveidotos, ja dalībnieki naudu saņemtu vairāk, nekā ieguldīja. Jūsu gadījumā tā nav.

Žurnāla BILANCE 390. numurā lasāms  raksts "Vēlreiz par likvidācijas kvotu: nodokļu piemērošanas problēma".