0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIKad jādeklarē IIN, ja ienākums izmaksāts nākamajā mēnesī pēc darījuma?

Kad jādeklarē IIN, ja ienākums izmaksāts nākamajā mēnesī pēc darījuma?

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Piemērs, kas palīdz saprast, kad deklarējams un nomaksājams iedzīvotāju ienākuma nodoklis, ja darījums noticis vienā mēnesī, bet ienākums izmaksāts nākamajā. Jautājums: Ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis no kustamās mantas iznomāšanas (automašīnas noma) par decembri. Izmaksāts ienākums saņēmējam janvārī. Kad uzņēmumam ir jādeklarē janvārī ieturētais IIN par decembra maksu? Atbildi sniedz Marija Radzjušonoka, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes galvenā nodokļu inspektore: Paziņojumu iesniegšanas termiņi ar vienotā nodokļu konta ieviešanu nav mainīti, mainījies ir tikai nodokļu samaksas termiņš. Paziņojumu par konkrētā mēnesī fiziskajām personām izmaksātājām summām ir jāsniedz līdz nākamā mēneša 15. datumam. Tātad, ja šajā piemērā summa izmaksāta janvārī,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: pexels.com

Piemērs, kas palīdz saprast, kad deklarējams un nomaksājams iedzīvotāju ienākuma nodoklis, ja darījums noticis vienā mēnesī, bet ienākums izmaksāts nākamajā.

Jautājums: Ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis no kustamās mantas iznomāšanas (automašīnas noma) par decembri. Izmaksāts ienākums saņēmējam janvārī. Kad uzņēmumam ir jādeklarē janvārī ieturētais IIN par decembra maksu?

Atbildi sniedz Marija Radzjušonoka, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes galvenā nodokļu inspektore:

Paziņojumu iesniegšanas termiņi ar vienotā nodokļu konta ieviešanu nav mainīti, mainījies ir tikai nodokļu samaksas termiņš. Paziņojumu par konkrētā mēnesī fiziskajām personām izmaksātājām summām ir jāsniedz līdz nākamā mēneša 15. datumam. Tātad, ja šajā piemērā summa izmaksāta janvārī, tā ir jādeklarē, līdz 15. februārim iesniedzot paziņojumu par fiziskajām personām izmaksātājām summām par janvāri un norādot tajā ienākumu gūšanas periodu – 2020. gada decembri, ienākumu taksācijas periodu – 2021. gada janvāri. Nodokļa samaksas termiņš konkrētajā situācijā būs līdz 23. februārim.

Atbilde uz jautājumu izskanēja Valsts ieņēmumu dienesta organizētā tiešsaistes seminārā “Algas nodokļu aprēķins 2021. gadā”.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: