0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBADEKLARĀCIJAS UN PĀRSKATIKad un kā iesniedzams VID pārskats par aprēķināto dabas resursu nodokli

Kad un kā iesniedzams VID pārskats par aprēķināto dabas resursu nodokli

  Valsts ieņēmumu dienests (VID) publicējis metodisko materiālu "Pārskats par aprēķināto dabas resursu nodokli", kurā sniegta informācija par aprēķināto dabas resursu nodokli (DRN) un tā sadalījumu maksājumiem valsts un pašvaldības pamatbudžetā. Pārskatu sagatavo DRN maksātājs un iesniedz VID vispārējā gadījumā līdz ceturksnim sekojošā mēneša 20. datumam. Ja nodokļa summa par visiem nodokļa objektiem kopā nepārsniedz 142,29 EUR, pārskatu iesniedz par kalendāro gadu līdz nākamā gada 20. janvārim.Tieši tāpat par kalendāro gadu iesniedz pārskatu par C kategorijas piesārņojumu. Savukārt par vienreiz lietojamiem plastmasu saturošiem izstrādājumiem un plastmasu saturošiem zvejas rīkiem pārskats sniedzams par kalendāro gadu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

 

Putns ar atkritumu
Foto: Unsplash.com

Valsts ieņēmumu dienests (VID) publicējis metodisko materiālu "Pārskats par aprēķināto dabas resursu nodokli", kurā sniegta informācija par aprēķināto dabas resursu nodokli (DRN) un tā sadalījumu maksājumiem valsts un pašvaldības pamatbudžetā. Pārskatu sagatavo DRN maksātājs un iesniedz VID vispārējā gadījumā līdz ceturksnim sekojošā mēneša 20. datumam.

Ja nodokļa summa par visiem nodokļa objektiem kopā nepārsniedz 142,29 EUR, pārskatu iesniedz par kalendāro gadu līdz nākamā gada 20. janvārim.Tieši tāpat par kalendāro gadu iesniedz pārskatu par C kategorijas piesārņojumu.

Savukārt par vienreiz lietojamiem plastmasu saturošiem izstrādājumiem un plastmasu saturošiem zvejas rīkiem pārskats sniedzams par kalendāro gadu līdz nākamā gada 20. aprīlim, bet par pārstrādājamo un nepārstrādājamo plastmasas iepakojumu, kurš nav pārstrādāts vai reģenerēts (attiecas tikai uz apsaimniekotāju) pārskatu par kelendāro gadu iesniedz līdz nākamā gada 20. oktobrim.

Lai sniegtu atbalstu uzņēmumiem, VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) izveidota funkcionalitāte, kas, tuvojoties termiņam, aicina uzņēmumus iesniegt pārskatu. EDS ieraksti un paziņojumi izveidoti, pamatojoties uz uzņēmumu pārskatu iesniegšanas vēsturi, VID rīcībā esošo aktuālo informāciju par atbrīvojumiem no nodokļa samaksas, izsniegtajām atļaujām, licencēm u. tml. Ja mainījusies situācija (piemēram, uzņēmuma darbība liecina, ka DRN summa nepārsniegs 142,29 EUR gadā), VID aicina informēt par to. Pamatojoties uz saņemto informāciju, tiks veikta pārplānošana VID informācijas sistēmās un nepamatotie atgādinājumi par pārskatu iesniegšanu netiks attēloti.

Sagatavot pārskatu iesniegšanai var gan no datnes, lejupielādējot gatavo datni no grāmatvedības programmas, gan aizpildot veidlapu “Pārskats par aprēķināto dabas resursu nodokli”, kas ir pieejama strukturētā veidā dokumentu grupā “Informatīvās deklarācijas un pārskati”. Iesniedzot pārskatu, aizpilda tikai tās pārskata veidlapas, kuras nepieciešams, t. i., lai sniegtu informāciju par DRN objektiem, kas veidojušies uzņēmuma saimnieciskās darbības rezultātā.

Lasiet arī: