0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIKāda būs jauno UIN deklarāciju iesniegšanas kārtība?

Kāda būs jauno UIN deklarāciju iesniegšanas kārtība?

Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne "Bilances Akadēmijas" seminārā "UIN, aktuālās izmaiņas un jaunumi" 29. augustā skaidroja, kā jaunajā nodokļu sistēmā darbosies uzņēmumu ienākuma nodokļa ikmēneša deklarāciju iesniegšana - kādos termiņos tās būs jāiesniedz, kāda atšķirīga kārtība pastāvēs pirmajos sešos mēnešos pēc reformas ieviešanas un kādos gadījumos deklarāciju varēs neiesniegt. "Deklarācijas iesniegšana ir paredzēta līdz nākamā mēneša divdesmitajam datumam. Tātad, ja jāiesniedz deklarācija par novembri, šo deklarāciju jāiesniedz līdz 20. decembrim, par decembri - līdz 20. janvārim, un tā tālāk. Izņēmums būs pirmie seši mēneši kopš reformas spēkā stāšanās (2018. gada janvāris -…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Astra Kaļāne

Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne "Bilances Akadēmijas" seminārā "UIN, aktuālās izmaiņas un jaunumi" 29. augustā skaidroja, kā jaunajā nodokļu sistēmā darbosies uzņēmumu ienākuma nodokļa ikmēneša deklarāciju iesniegšana - kādos termiņos tās būs jāiesniedz, kāda atšķirīga kārtība pastāvēs pirmajos sešos mēnešos pēc reformas ieviešanas un kādos gadījumos deklarāciju varēs neiesniegt.

"Deklarācijas iesniegšana ir paredzēta līdz nākamā mēneša divdesmitajam datumam. Tātad, ja jāiesniedz deklarācija par novembri, šo deklarāciju jāiesniedz līdz 20. decembrim, par decembri - līdz 20. janvārim, un tā tālāk. Izņēmums būs pirmie seši mēneši kopš reformas spēkā stāšanās (2018. gada janvāris - jūnijs), kuros vēl nebūs jāsniedz ikmēneša deklarācijas. Par pirmajiem sešiem mēnešiem būs jāiesniedz tikai viena, apvienotā deklarācija, kurā aptverti pirmā pusgada rezultāti par ikmēneša deklarāciju pozīcijām (trīs peļņas sadales pozīcijas un ar saimniecisko darbību nesaistītas izmaksas)", sacīja A. Kaļāne.

"Ja ir situācija, ka uzņēmumam kādā no gada pirmajiem vienpadsmit mēnešiem neveidojas neviena no minētajām četrām pozīcijām un uzņēmums arī nevēlas piemērot kādu nodokļa atvieglojumu, mēneša deklarāciju var neiesniegt. Ja deklarāciju uzņēmums neiesniedz, Valsts ieņēmumu dienests neuzskatīs, ka komersants ir slikts nodokļu maksātājs, vienkārši pieņems, ka šo četru pozīciju konkrētajā taksācijas periodā nav. Taču gada pēdējā deklarācija - divpadsmitā, par decembri - uzņēmumam noteikti ir jāiesniedz, jo šajā deklarācijā jāatspoguļo visas pozīcijas. Šo, gada pēdējo ikmēneša (decembra) deklarāciju uzņēmums bez jebkādām soda sankcijām varēs precizēt līdz brīdim, kamēr tiek iesniegts gada pārskats".

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: