0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESKāda veida komandējuma tēriņus var uzskatīt par fiziskās personas saimnieciskās darbības izdevumiem?

Kāda veida komandējuma tēriņus var uzskatīt par fiziskās personas saimnieciskās darbības izdevumiem?

Jautājums. Vai individuālais komersants (IK) var iekļaut saimnieciskās darbības izdevumos brauciena izmaksas (lidmašīnas biļete, viesnīcas izmaksas utt.) uz citu valsti? Brauciens paredzēts pieredzes apmaiņas nolūkos. Ja drīkst, vai ir kādi īpaši nosacījumi par dokumentu noformēšanu (piemēram, IK rekvizīti)? Vai IK saimnieciskās darbības izdevumos drīkst iekļaut arī autobusa biļetes izmaksas? Braucieni paredzēti no juridiskās adreses pie klienta mājās. Atbildi sniedz Valsts ieņēmumu dienests. Atbilstoši likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” normām saimnieciskās darbības izdevumos ietver komandējuma izdevumus, kā arī citus izdevumus, kas pēc ekonomiskā satura un būtības ir saistīti ar fiziskās personas saimniecisko darbību un ir nepieciešami tās nodrošināšanai. Fiziskā persona –…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Jautājums. Vai individuālais komersants (IK) var iekļaut saimnieciskās darbības izdevumos brauciena izmaksas (lidmašīnas biļete, viesnīcas izmaksas utt.) uz citu valsti? Brauciens paredzēts pieredzes apmaiņas nolūkos. Ja drīkst, vai ir kādi īpaši nosacījumi par dokumentu noformēšanu (piemēram, IK rekvizīti)? Vai IK saimnieciskās darbības izdevumos drīkst iekļaut arī autobusa biļetes izmaksas? Braucieni paredzēti no juridiskās adreses pie klienta mājās. Atbildi sniedz Valsts ieņēmumu dienests. Atbilstoši likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” normām saimnieciskās darbības izdevumos ietver komandējuma izdevumus, kā arī citus izdevumus, kas pēc ekonomiskā satura un būtības ir saistīti ar fiziskās personas saimniecisko darbību un ir nepieciešami tās nodrošināšanai. Fiziskā persona – saimnieciskās darbības veicējs patstāvīgi izvērtē izdevumus un to saistību ar veicamās saimnieciskās darbības specifiku un gūtajiem ieņēmumiem. Tādējādi jautājumā minētie izdevumi ir ietverami saimnieciskās darbības izdevumos tiktāl, ciktāl tie ir saistīti ar taksācijas gada ienākuma gūšanu no saimnieciskās darbības. Atbilstoši likuma „Par grāmatvedību” 7.pantam grāmatvedības reģistros izdara ierakstus, kas pamatoti ar attaisnojuma dokumentiem. Attaisnojuma dokuments ir dokuments, kurš apliecina uzņēmuma saimnieciskā darījuma esamību un kurā ietverti minētā likuma pantā noteiktie rekvizīti un informācija par saimniecisko darījumu. Ministru kabineta 2003.gada 21.oktobra noteikumu Nr.585 „Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju” 7.punktā noteikts, ka uzņēmuma vadītājs, ievērojot attaisnojuma dokumentiem normatīvajos aktos noteiktās prasības, patstāvīgi izvēlas šo dokumentu formu un sagatavošanas veidu, izņemot gadījumus, ja attiecīga attaisnojuma dokumenta noformēšanu vai saturu reglamentē konkrēts normatīvais akts. Atbilstoši Ministru kabineta 2003.gada 21.oktobra noteikumu Nr.585 „Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju” 8.1punktam attaisnojuma dokumentam, kas sagatavots saistībā ar skaidrās vai bezskaidrās naudas avansa izlietojumu vai darbinieka izdevumu atlīdzināšanu, pievieno attiecīgos naudas izdevumus apliecinošos dokumentus. Tātad individuālajam komersantam jāizvēlas iekšējā attaisnojuma dokumenta veidu, kas sagatavojams saistībā ar komandējumam izsniegtās naudas avansa izlietojumu. Minētajam iekšējam attaisnojuma dokumentam pievieno attiecīgos naudas izdevumus apliecinošus dokumentus, kas apliecina naudas izlietojumu komandējumā.