0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESKādas ir dzīvokļu īpašnieku iespējas samazināt mājas apsaimniekotāja piedāvāto apsaimniekošanas maksu?

Kādas ir dzīvokļu īpašnieku iespējas samazināt mājas apsaimniekotāja piedāvāto apsaimniekošanas maksu?

Jautājums: Pagājušajā nedēļā tika izziņotas apsaimniekošanas maksas 2012.gadam un mūsu daudzdzīvokļu mājas apsaimniekotājs ir atsūtījis apsaimniekošanas maksas aprēķinu nākamajam gadam. Kādas ir dzīvokļu īpašnieku iespējas samazināt piedāvāto maksu? Uz jautājumu atbild Jānis Vesets, MBA, SIA "Jūrmalas namsaimnieks" galvenais ekonomists. Dzīvokļa īpašuma likums nosaka, ka dzīvokļu īpašnieku kopība (kopsapulce) ir tiesīga pieņemt lēmumu par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumu noteikšanas un maksāšanas kārtību (likuma 16.panta 2.daļas 9.punkts), taču jāņem vērā šādi ierobežojumi. 1. Ja dzīvojamās mājas privatizācija nav pabeigta (dzīvokļu īpašnieku biedrība vai pilnvarotā persona no valsts vai pašvaldības nav pārņēmusi mājas pārvaldīšanas tiesības), apsaimniekošanas maksas noteikšanu reglamentē Ministru kabineta 2008. gada…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Jānis Vesets Jautājums: Pagājušajā nedēļā tika izziņotas apsaimniekošanas maksas 2012.gadam un mūsu daudzdzīvokļu mājas apsaimniekotājs ir atsūtījis apsaimniekošanas maksas aprēķinu nākamajam gadam. Kādas ir dzīvokļu īpašnieku iespējas samazināt piedāvāto maksu? Uz jautājumu atbild Jānis Vesets, MBA, SIA "Jūrmalas namsaimnieks" galvenais ekonomists. Dzīvokļa īpašuma likums nosaka, ka dzīvokļu īpašnieku kopība (kopsapulce) ir tiesīga pieņemt lēmumu par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumu noteikšanas un maksāšanas kārtību (likuma 16.panta 2.daļas 9.punkts), taču jāņem vērā šādi ierobežojumi. 1. Ja dzīvojamās mājas privatizācija nav pabeigta (dzīvokļu īpašnieku biedrība vai pilnvarotā persona no valsts vai pašvaldības nav pārņēmusi mājas pārvaldīšanas tiesības), apsaimniekošanas maksas noteikšanu reglamentē Ministru kabineta 2008. gada 9.decembra noteikumi Nr.1014 „Kārtība, kādā aprēķināma maksa par dzīvojamās mājas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu” (noteikumu 2.punkts). Noteikumu 7.punkts nosaka, kādi uzturēšanas un apsaimniekošanas pakalpojumi jānodrošina katrā mājā, savukārt 12.punktā norādīts, ka dzīvokļu īpašnieki nevar atteikties no šo pakalpojumu nodrošināšanas. Vienīgo izņēmumu pieļauj 15.punkts, kurā teikts, ka „dzīvokļu īpašnieki, pieņemot kopsapulcē attiecīgu lēmumu, bez pārvaldnieka starpniecības var nodrošināt dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemesgabala un koplietošanas telpu sanitāro kopšanu. Darba kārtību, atbilstoši normatīvo aktu prasībām, un dzīvokļu īpašnieku atbildību nosaka kopsapulces protokolā”. Tādējādi nepārņemtā mājā dzīvokļu īpašnieki var pieņemt lēmumu par sanitārās apkopes nodrošināšanu pašu spēkiem un par attiecīgo izdevumu daļu samazināt apsaimniekošanas maksu. 2. Pilnībā privatizētas mājas dzīvokļu īpašniekiem, lemjot par apsaimniekošanas maksas apmēru un pārvaldīšanas uzdevumu došanu pārvaldniekam, jāņem vērā, ka maksai jābūt pietiekamai, lai pārvaldnieks varētu nodrošināt visas Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā uzskaitītās obligāti veicamās pārvaldīšanas darbības (likuma 6.panta 2.daļa). Ja dzīvokļu īpašnieki nevar vienoties ar pārvaldnieku par maksas apmēru, pārvaldīšanas līgums tiek izbeigts, taču, ja dzīvokļu īpašnieki šajā gadījumā nevar nodrošināt sava kopīpašuma pārvaldīšanu, mājai tiek iecelts norīkotais pārvaldnieks, kura darbības laikā dzīvokļu īpašnieku lemšana par mājas pārvaldīšanu ir ierobežota (27.pants).