0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESKo darīt ar neizmantotajām kārtējā atvaļinājuma dienām, kas pienācās pirms bērna kopšanas atvaļinājuma?

Ko darīt ar neizmantotajām kārtējā atvaļinājuma dienām, kas pienācās pirms bērna kopšanas atvaļinājuma?

Jautājums. Darbiniece atradās bērna kopšanas atvaļinājumā no 03.01.2011. Par savu periodu no 01.03.2010 līdz 03.01.2011 ir izmantotas 9 atvaļinājuma dienas. Ko darīt ar neizmantotajām kārtējā atvaļinājuma dienām, kas darbiniecei pienācās par periodu pirms bērna kopšanas atvaļinājuma? Atbildi sagatavoja Maija Grebenko, praktiskās grāmatvedības speciāliste un konsultante, biedrības Kompetents grāmatvedis valdes priekšsēdētāja. Ja ar 9 izmantotā atvaļinājuma dienām saprotam 9 kalendāra dienas, tad azotē palikušas vēl 19 kalendāra dienas. Tās var izmantot, atgriežoties no bērna kopšanas atvaļinājuma vai saņemt kā kompensāciju naudā, izbeidzoties darba attiecībām. Cits jautājums ir, no kādas izpeļņas šīs summas tiks rēķinātas, ņemot vērā, ka viņa ilgstoši nesaņēma darba…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Jautājums. Darbiniece atradās bērna kopšanas atvaļinājumā no 03.01.2011. Par savu periodu no 01.03.2010 līdz 03.01.2011 ir izmantotas 9 atvaļinājuma dienas. Ko darīt ar neizmantotajām kārtējā atvaļinājuma dienām, kas darbiniecei pienācās par periodu pirms bērna kopšanas atvaļinājuma? Atbildi sagatavoja Maija Grebenko, praktiskās grāmatvedības speciāliste un konsultante, biedrības Kompetents grāmatvedis valdes priekšsēdētāja. Ja ar 9 izmantotā atvaļinājuma dienām saprotam 9 kalendāra dienas, tad azotē palikušas vēl 19 kalendāra dienas. Tās var izmantot, atgriežoties no bērna kopšanas atvaļinājuma vai saņemt kā kompensāciju naudā, izbeidzoties darba attiecībām. Cits jautājums ir, no kādas izpeļņas šīs summas tiks rēķinātas, ņemot vērā, ka viņa ilgstoši nesaņēma darba samaksu. Ja sievietei bija minimālā darba alga, tad tam nav nozīmes, jo 75. panta 3.daļa paredz veikt aprēķinu no minimālās mēneša darba algas. Ja darba alga bijusi "pieklājīga", tad ir jēga atgriezties darbā, nostrādāt līdz mēneša beigām un tikai tad pārtraukt darba attiecības. Tad spēkā būs 75. panta 7. daļa un aprēķins tiktu veikts no darbinieces faktiskās algas.