0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESGRĀMATVEDĪBAKo nozīmē pašrocīgi parakstīts dokuments?

Ko nozīmē pašrocīgi parakstīts dokuments?

JAUTĀJUMS: Ko nozīmē pašrocīgi parakstīts dokuments? Vai tas nozīmē, ka elektroniski parakstīts dokuments neskaitīsies pašrocīgi parakstīts? Atbildi uz šo jautājumu sniedzis Valsts ieņēmumu dienests jau 2016. gada 21. septembra uzziņā "Elektroniski sagatavota rēķina atzīšana par grāmatvedības attaisnoto dokumentu". Elektronisko dokumentu likuma 3.panta otrajā daļā noteikts, ka elektroniskais dokuments uzskatāms par pašrocīgi parakstītu, ja tam ir drošs elektroniskais paraksts. Elektronisko dokumentu uzskata par pašrocīgi parakstītu arī tajos gadījumos, kad tam ir elektroniskais paraksts un puses par elektroniskā dokumenta parakstīšanu ar elektronisko parakstu ir vienojušās rakstveidā. Šādā gadījumā rakstveida vienošanās noformējama un parakstāma uz papīra…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Visual hunt

JAUTĀJUMS: Ko nozīmē pašrocīgi parakstīts dokuments? Vai tas nozīmē, ka elektroniski parakstīts dokuments neskaitīsies pašrocīgi parakstīts?

Atbildi uz šo jautājumu sniedzis Valsts ieņēmumu dienests jau 2016. gada 21. septembra uzziņā "Elektroniski sagatavota rēķina atzīšana par grāmatvedības attaisnoto dokumentu".

Elektronisko dokumentu likuma 3.panta otrajā daļā noteikts, ka elektroniskais dokuments uzskatāms par pašrocīgi parakstītu, ja tam ir drošs elektroniskais paraksts. Elektronisko dokumentu uzskata par pašrocīgi parakstītu arī tajos gadījumos, kad tam ir elektroniskais paraksts un puses par elektroniskā dokumenta parakstīšanu ar elektronisko parakstu ir vienojušās rakstveidā. Šādā gadījumā rakstveida vienošanās noformējama un parakstāma uz papīra vai elektroniski ar drošu elektronisko parakstu.

Ministru kabineta 2003.gada 21.oktobra noteikumu Nr.585 “Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju” 35.14punktā noteikts, ka preču piegādes dokumentu var neparakstīt, ja tas sagatavots elektroniski un darījuma puses (preču nosūtītājs un preču saņēmējs) to apliecinājušas (autorizējušas) kārtībā, kāda noteikta preču nosūtītāja un preču saņēmēja noslēgtajā līgumā par elektronisko datu apmaiņu un tās formātu.

Līdz ar to noteikumu Nr.585 35.14punktā noteiktajā līgumā par elektronisko datu apmaiņu un tās formātu ir jānosaka elektroniski sagatavota preču piegādes dokumenta apliecināšanas (autorizēšanas) kārtība darījumā iesaistītajām pusēm (preču nosūtītājam un preču saņēmējam).

Savukārt, lai līgumu par elektronisko datu apmaiņu un tās formātu varētu uzskatīt par pašrocīgi parakstītu, tad piemērojama Elektronisko dokumentu likuma 3.panta otrā daļa, šo vienošanos darījumā iesaistītajām pusēm parakstot uz papīra vai elektroniski ar drošu elektronisko parakstu.

Tādējādi noteikumos Nr.585 minētais līgums un Elektronisko dokumentu likumā minētā vienošanās ir divi atšķirīgi dokumenti. Iesniedzējam un darījumā iesaistītajam darījuma partnerim ir jānoslēdz atsevišķs līgums par elektronisko datu apmaiņu un tās formātu. Līdz ar to, neatkarīgi no preču piegādes darījumu skaita vai noslēgtajiem līgumiem par preču piegādi, Iesniedzējs ar vienu darījuma partneri drīkst noslēgt vienu līgumu par elektronisko datu apmaiņu un tās formātu, kurā vienojas par elektroniski sagatavoto preču piegādes dokumentu apliecināšanas (autorizēšanas) kārtību.