0,00 EUR

Grozā nav nevienas preces.

NODOKĻI Komercdarbībā čaklākie ir Rīgā, mazaktīvākie - Krāslavā

Komercdarbībā čaklākie ir Rīgā, mazaktīvākie – Krāslavā

Kā liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā statistika, Latvijā uz 1. septembri bija reģistrētas 172 742 juridiskās personas - nodokļu maksātāji. Visaktīvākais komercdarbībā ir Rīgas reģions (Rīga, Rīgas rajons, Jūrmala, Ogre) – tajā reģistrēti 103 607 nodokļu maksātāji. Vairums no tiem reģistrēti galvaspilsētā, kur starp priekšpilsētām uzvarētājas statusu ieguvusi Rīgas Vidzemes priekšpilsēta – tās VID klientu apkalpošanas centrā bija reģistrēti 23 457 nodokļu maksātāji. Nākamajās vietās ierindojas Rīgas Ziemeļu klientu apkalpošanas centrs ar 20 811 nodokļu maksātājiem, kam seko Rīgas Pārdaugavas klientu apkalpošanas centrs ar 20 162 nodokļu maksātājiem. Vismazāk reģistrēto uzņēmumu ir Rīgas Latgales priekšpilsētas klientu apkalpošanas centra pārziņā -18 409. No…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas
Abonēt
*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties
Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Kā liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā statistika, Latvijā uz 1. septembri bija reģistrētas 172 742 juridiskās personas – nodokļu maksātāji.

Visaktīvākais komercdarbībā ir Rīgas reģions (Rīga, Rīgas rajons, Jūrmala, Ogre) – tajā reģistrēti 103 607 nodokļu maksātāji. Vairums no tiem reģistrēti galvaspilsētā, kur starp priekšpilsētām uzvarētājas statusu ieguvusi Rīgas Vidzemes priekšpilsēta – tās VID klientu apkalpošanas centrā bija reģistrēti 23 457 nodokļu maksātāji. Nākamajās vietās ierindojas Rīgas Ziemeļu klientu apkalpošanas centrs ar 20 811 nodokļu maksātājiem, kam seko Rīgas Pārdaugavas klientu apkalpošanas centrs ar 20 162 nodokļu maksātājiem. Vismazāk reģistrēto uzņēmumu ir Rīgas Latgales priekšpilsētas klientu apkalpošanas centra pārziņā -18 409.

No pārējiem Latvijas reģioniem uzņēmējdarbības ziņā čaklākais ir Vidzemes reģions – VID Nodokļu pārvaldes Vidzemes nodokļu administrēšanas daļa reģistrējusi 18 357 juridiskās personas – nodokļu maksātājus, taču daudz neatpaliek arī Zemgale, kur VID Nodokļu pārvaldes Zemgales nodokļu administrēšanas daļas uzskaitē ir 18 343 nodokļu maksātāji.

Salīdzinoši VID Nodokļu pārvaldes Kurzemes nodokļu administrēšanas daļa reģistrējusi 17 674, bet VID Nodokļu pārvaldes Latgales nodokļu administrēšanas daļa – 13 554 nodokļu maksātājus. Visas Latgales reģionā uzņēmēju skaits ir pat nedaudz mazāks nekā vienā Rīgas rajonā, kur reģistrēti 13 639 nodokļu maksātāji.

No Latvijas pilsētām un novadiem, izņemot Rīgu, vislielākais nodokļu maksātāju skaits ir Liepājas novadā, kur reģistrētas 7 453 juridiskās personas. Otrajā vietā ierindojas Jelgava ar 5 263 nodokļu maksātājiem, bet trešo un ceturto vietu ieņem Daugavpils un Cēsis ar attiecīgi 4 740 un 4 394 nodokļu maksātājiem. Interesanti, ka Cēsis pārspējušas pat Valmieru (VID Valmieras klientu apkalpošanas centra pārziņā ir 4 020 nodokļu maksātāji), kas tiek uzskatīta par Vidzemes komercdarbības centru.
Vairāk par 3000 klientu ir Ogres, Tukuma, Bauskas, Jūrmalas un Rēzeknes VID klientu apkalpošanas centriem. Pārsteidzoši, ka aiz šīm pilsētām seko Ventspils, kur reģistrētas tikai 3 013 juridiskās personas – nodokļu maksātāji.

Ja būtu jāveido uzņēmējdarbībā neaktīvāko pilsētu tops, tad tajā iekļūtu Krāslava ar 981, Ludza ar 1 072 un Gulbene ar 1 229 nodokļu maksātājiem.
VID Lielo nodokļu maksātāju pārvaldes ziņā uz 1. septembri bija 1 207 nodokļu maksātāji.

Materiālu sagatavojusi Vineta Vizule, žurnāla „Praktiskais Likumdošanas Ziņnesis” redaktore

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: