Kontroles dienests aicina nekļūt par “naudas mūli”

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests (Kontroles dienests) vērš uzmanību, ka joprojām aktuāli ir gadījumi, kad ārvalstu banku klientiem tiek izkrāptas ļoti lielas naudas summas, kuras pret nelielu atlīdzību tiek legalizētas arī ar Latvijā dzīvojošu personu palīdzību. Šādas shēmas tiek dēvētas par “phishing” krāpšanas un legalizācijas shēmām, savukārt personas, kas iesaistās šajās shēmās – par “naudas mūļiem”.

“Mūlis” ir persona, kura pārskaita nelikumīgi iegūtu naudu starp dažādiem maksājumu kontiem, bieži vien dažādās valstīs, nopelnot par to komisijas maksu.

Taču jāatceras, ka būt par “mūli” ir nelikumīgi. Cilvēki, kas iesaistās šādās shēmās, var ciest smagas sekas, jo noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija ar citu personu starpniecību ir nelikumīga un bargi sodāma darbība. Savukārt, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija ar citu personu starpniecību ļauj attīstīt dažādas noziedzīgas darbības, piemēram, narkotisko vielu izplatīšanu, cilvēktirdzniecību un tiešsaistes krāpšanu. Un tieši “naudas mūļi” ir tie, kas, iesaistoties šajās shēmās, dod iespēju organizētās noziedzības grupām viegli legalizēt un pārvietot noziedzīgi iegūtus līdzekļus visā pasaulē.

Tādēļ tiesībaizsardzības iestādes aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atbildīgiem, nepiekrist aizdomīgiem svešu personu izteiktiem “vieglas naudas” piedāvājumiem, bet ziņot par tiem savai bankai un/vai Valsts policijai.

Lai vairotu izpratni par šāda veida noziegumiem un to izraisītajām negatīvajām sekām, kā arī mudinātu iedzīvotājus neiesaistīties šādās shēmās, ir sagatavoti viegli uztverami skaidrojoši vizuālie materiāli – plakāti un video. Tie pieejami Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta tīmekļvietnes sadaļā “Metodiskie materiāli/Ziņošanas sistēma”:

Noskatieties arī video:

 

Līdzīgie raksti:

Atstāt komentāru

  Subscribe  
Paziņot par