0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIKopējais nodokļu parāds valstī ir gandrīz miljards latu, šogad nodokļu parāds vairs nav pieaudzis

Kopējais nodokļu parāds valstī ir gandrīz miljards latu, šogad nodokļu parāds vairs nav pieaudzis

Uzlabojot Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk - VID) darbu nodokļu parādu piedziņas jomā un pilnveidojot nodokļu piedziņā piemērojamos nodokļu normatīvos aktus, ir izdevies panākt, ka 2013.gada laikā nodokļu parādu apjoms vairs nepieaug. Būtiski palielinājušās arī piedziņas darbību rezultātā iekasētās summas - šī gada desmit mēnešos piedzīti 243,59 miljoni latu, kas ir par 27,45% vairāk kā 2012.gada desmit mēnešos. Šādu informāciju sniedz VID, reaģējot uz vakar Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputātu vērtēto situāciju Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrējamo nodokļu parāda jomā. Ja kopš 2008.gada nodokļu parādu kopējam apjomam katru gadu bija tendence pieaugt, tad kopš 2012.gada kopējais parādu apjoms ir…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Uzlabojot Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk - VID) darbu nodokļu parādu piedziņas jomā un pilnveidojot nodokļu piedziņā piemērojamos nodokļu normatīvos aktus, ir izdevies panākt, ka 2013.gada laikā nodokļu parādu apjoms vairs nepieaug. Būtiski palielinājušās arī piedziņas darbību rezultātā iekasētās summas - šī gada desmit mēnešos piedzīti 243,59 miljoni latu, kas ir par 27,45% vairāk kā 2012.gada desmit mēnešos. Šādu informāciju sniedz VID, reaģējot uz vakar Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputātu vērtēto situāciju Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrējamo nodokļu parāda jomā. Ja kopš 2008.gada nodokļu parādu kopējam apjomam katru gadu bija tendence pieaugt, tad kopš 2012.gada kopējais parādu apjoms ir salīdzinoši stabils - 2012.gadā kopējā nodokļu parāda apjoma pieaugums bija 10%, 2013.gada desmit mēnešos kopējais parāda apjoms samazinājies par 2,93%, reāli piedzenamo parādu apjoms samazinājies par 24,50%.
Avots: VID
Avots: VID
Iemesls tam ir ekonomikas augšupeja, piedziņas rezultātā iekasētie nodokļu parādi un no 2012.gada 1.oktobra līdz 2013.gada 1.janvārim īstenotais nodokļu atbalsta pasākums. Efektīvāku nodokļu parāda piedziņu dienestā ietekmējuši arī tādi faktori kā nodokļu parādu piedziņas procesa pilnveidošana un VID iniciētās izmaiņas nodokļu normatīvajos aktos. Viena no būtiskākajām VID iniciētajām izmaiņām normatīvajos aktos piedziņas efektivitātes uzlabošanai ir grozījumi likumā «Par nodokļiem un nodevām», paredzot iespēju noteikt riska personas statusu nodokļu parādniekiem (fiziskām personām, juridisku personu valdes locekļiem).2012.gada 1.janvārī darbu uzsāka jaunizveidotā VID Nodokļu parādu piedziņas pārvalde, centralizējot parāda piedziņas procesus un nodrošinot vienveidīgu un vienādas intensitātes piedziņas darbu visā valsts teritorijā attiecībā uz visiem VID administrēto maksājumu veidiem. Viena no Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes prioritātēm ir darbs ar jaunajiem nodokļu parādniekiem un nodokļu maksātājiem, kuri pirmo reizi nonākuši nodokļu parādnieku sarakstā. Konstatējot šādus nodokļu parādus, Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes darbinieki mēneša laikā sazinās ar nodokļu maksātāju un informē par parāda apmēru un nokavējuma naudas aprēķināšanas kārtību, par iespējām parādu samaksāt, kā arī informē nodokļu maksātāju par iespēju lūgt piešķirt samaksas termiņa pagarinājumu. Tādējādi 2013.gada 10 mēnešos ir izdevies atgūt vidēji ap 63% jauno parādu mēnesī. 2013.gada 11.janvārī pēc VID iniciatīvas tika pieņemti grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas deva VID tiesības nepiedzīt iekšzemes nodokļu parādus, kas ir mazāki par 10 latiem, kā arī dzēst parādus, kas ir mazāki par 10 latiem un vecāki par trim gadiem. Tādējādi nodokļu parādi tika dzēsti apmēram 10 000 nodokļu maksātāju. VID Klientu servisa programmas ietvaros tuvākajā laikā ir plānots ieviest nodokļu maksātāju - Elektroniskās deklarēšanas sistēmas lietotāju - automātisko brīdināšanu par nodokļu parādiem. Brīdinājums par nodokļu parādiem parādīsies ik reizi pēc pieslēgšanās elektroniskās deklarēšanas sistēmai līdz brīdim, kad parāds pilnībā tiks dzēsts. Kopējais VID administrēto nodokļu parāds uz 2013.gada 1.novembri ir 993,66 miljoni latu. Informācija par lielākajiem nodokļu parādniekiem attiecīgajā mēnesī un nodokļu parādu struktūru pieejama VID mājaslapā sadaļā Statistika/Nodokļu parādnieki. Informācija par nodokļu maksātājiem, kuriem VID administrēto nodokļu (nodevu) parāda kopsumma pārsniedz 100 latu, pieejama publiskojamo datu bāzē "Nodokļu parādnieki" VID mājaslapā. VID aicina ikvienu nodokļu maksātāju atbildīgi izturēties pret nodokļu savlaicīgu nomaksu un kopīgi nepieļaut nodokļu parāda pieaugumu valsts budžetam. Vienlaicīgi VID arī aicina iepazīties ar pēdējiem grozījumiem likumā "Par nodokļiem un nodevām", lai izvairītos iekļūšanas riska fizisko personu sarakstā pēc 01.07.2014.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: