0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESKuru PVN maksātāja numuru jāizmanto pārrobežu darījumos, ja uzņēmums reģistrēts vairākās valstīs?

Kuru PVN maksātāja numuru jāizmanto pārrobežu darījumos, ja uzņēmums reģistrēts vairākās valstīs?

Jautājums: Kuras tiesiskā regulējuma normas skaidro, kuru no PVN numuriem jāpiemēro starptautisko transporta pārvadājumu uzņēmumam, ja tas reģistrēts kā PVN maksātājs vairākās valstīs? Atbild Marina Kuzenko, SIA "Ernst & Young Baltic" netiešo nodokļu projektu vadītāja Atbilde: Ir jāskatās, kur notiek katrs konkrētais ar PVN apliekamais darījums. Kopš 2010. gada ir mainījies regulējums, un tagad tas paredz, ka pakalpojuma sniegšanas vietu nosaka pēc saņēmēja saimnieciskās darbības mītnes vietas. Ja pakalpojums ir transporta pārvadājumi, tad pakalpojuma sniegšanas vieta nosakāma pēc PVN likuma 19. panta 1. daļas, un izmantot citu PVN maksātāja numuru nav nekāda pamata. To varētu darīt tikai gadījumā, ja uzņēmumam šajā valstī būtu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

marina-kuzenko-semJautājums: Kuras tiesiskā regulējuma normas skaidro, kuru no PVN numuriem jāpiemēro starptautisko transporta pārvadājumu uzņēmumam, ja tas reģistrēts kā PVN maksātājs vairākās valstīs?

Atbild Marina Kuzenko, SIA "Ernst & Young Baltic" netiešo nodokļu projektu vadītāja

Atbilde: Ir jāskatās, kur notiek katrs konkrētais ar PVN apliekamais darījums. Kopš 2010. gada ir mainījies regulējums, un tagad tas paredz, ka pakalpojuma sniegšanas vietu nosaka pēc saņēmēja saimnieciskās darbības mītnes vietas. Ja pakalpojums ir transporta pārvadājumi, tad pakalpojuma sniegšanas vieta nosakāma pēc PVN likuma 19. panta 1. daļas, un izmantot citu PVN maksātāja numuru nav nekāda pamata. To varētu darīt tikai gadījumā, ja uzņēmumam šajā valstī būtu reģistrēta pastāvīgā pārstāvniecība, kas nodrošinātu šo darījumu. Cita situācija ir tad, ja pasūtītājs ir citas Eiropas Savienības dalībvalsts persona, kas nav PVN maksātājs. Šajā gadījumā pakalpojuma sniegšanas vieta ir nosakāma pēc PVN likuma 22. panta 2. daļas, kas paredz: "Vieta, kur sniedz preču transporta pakalpojumu Eiropas Savienības teritorijā, ja šo pakalpojumu sniedz personai, kas nav nodokļa maksātājs, ir tā dalībvalsts, kurā uzsāk preču transportēšanu". Savukārt, ja tas ir pārvadājums iekšzemē vai cita veida pakalpojums, tad pakalpojuma sniegšanas vietu nosaka proporcionāli veiktajam attālumam tur, kur fiziski tiek veikts pārvadājums, un šādā gadījumā pakalpojums var būt sadalīts pa vairākām valstīm. 

Jautājums: Mūsu uzņēmums iegādājas preces no Vācijas uzņēmuma, kurš Latvijā reģistrējies kā pievienotās vērtības nodokļa maksātājs. Taču preces tiek vestas no Vācijas uz Beļģiju, kur mūsu uzņēmumam ir filiāle. Vai Vācijas uzņēmumam jāizraksta rēķins ar 21% Latvijas PVN likmi? Pieņemt Beļģijas filiāles PVN numuru vācieši atsakās, jo līgums ir noslēgts tieši ar Latvijas uzņēmumu, tāpēc arī rēķinu viņi vēlas rakstīt tikai uz to.

Atbilde: Šajā gadījumā nav nekāda pamata izrakstīt PVN rēķinu Latvijas uzņēmumam, jo preces Latvijā vispār neienāk. Preču piegādes vieta ir tā, kur tiek uzsākta to transportēšana. Latvijas PVN numuru Vācijas uzņēmumam būtu tiesības izmantot tikai tādā gadījumā, ja preces tiktu piegādātas uz Latviju. 

Jautājumi no BILANCES AKADĒMIJAS 29. septembra semināra par PVN piemērošanu nodokļu maksātāju darījumos.