0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES SATURSLasiet jaunajā septembra pirmajā žurnāla "Bilance" numurā

Lasiet jaunajā septembra pirmajā žurnāla “Bilance” numurā

(0)

Jaunie grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām jeb Valsts jaunie soļi cīņā pret pelēcību un ēnām

Ar 2012. gada 21. jūnija grozījumiem likumā “Par nodokļiem un nodevām” ieviestas jaunas būtiskas normas. Šie grozījumi skar nākamos pelēkā sektora jeb ēnu ekonomikas apkarošanas centienus. Vienas no būtiskām normām ir tās, kas liek sekot saviem darījumu partneriem, vai tie nav VID „melnajā sarakstā”. Acīmredzot daudziem tagad jāievieš nodokļu risku vadības politika neatkarīgi no vēlmēm un iespējām iekļūt uzņēmumu «baltajā sarakstā», paredzot sistēmu, kā pārbaudīt vismaz darījumu partnerus, kuru darījuma summas sākas ar Ls 1000. Pretējā gadījumā jaunajos likuma grozījumos paceltais Damokla zobens cirtīs nežēlīgi: ja nodokļu maksātājs veic darījumu ar tādu nodokļu maksātāju, kuram VID apturējis saimniecisko darbību, un darījums vai kopējā darījumu summa pārsniedz Ls 1000, izdevumi, kas nodokļu maksātājam radušies šādas rīcības rezultātā, nav uzskatāmi par izdevumiem, kas saistīti ar saimniecisko darbību.

SORAINEN  partneris Jānis Taukačs  rakstā speciāli Bilancei analizē būtiskāko izmainītajās normās un vērtē to iespējamās praktiskās sekas.

Nodokļi Latvijā – joprojām par labu tikai saujiņai bagāto

Eiropas Savienība (ES) acīmredzot visai drīz sāks drukāt vairāk naudas, ko mēs Latvijā uzskatījām par aizliegto augli. ES citās valstīs jaunajos laikos ir tendence nodokļus paaugstināt – it īpaši patēriņam un kapitālam, Latvijā ejam galīgi pretējā virzienā, turklāt nelaužot iesīkstējušo tradīciju ar nodokļiem neapgrūtināt daudz pelnošos. Politiskie vadītāji skatās Vācijas mutē, bet vajadzētu būt drusku tālredzīgākiem. Joprojām lielajā spēlē jābaidās no Krievijas. Kārpāmies ārā no krīzes, vajadzētu saliedēt sabiedrību, lai cilvēki nevis brauktu prom, bet atgrieztos, bet neko tālab reāli nedarām. Bilances galvenais redaktors GUNTIS ROZENBERGS intervē kādreizējo finanšu un satiksmes ministru, tagad – Eiropas Parlamenta deputātu ROBERTU ZĪLI.

Jaunais PVN likums

Valdība 21. augustā apstiprināja Finanšu ministrijas izstrādāto likumprojektu ²Pievienotās vērtības nodokļa likums². Likuma autori klāsta, ka ar jauno likumu tiks sekmēta PVN administrēšana, vienkāršoti nodokļa maksātāju pienākumi, nodokļa maksātājiem tiks dota iespēja samazināt administratīvos pienākumus un administratīvos izdevumus, tiks arī atvieglota PVN iemaksāšanas valsts budžetā kārtība un palielināta nodokļa maksātāju konkurētspēja un to darbības efektivitāte.  Jaunajā likumā ir aptuveni trīsreiz vairāk pantu nekā vecajā PVN likumā. Viena no jaunā likuma līdzautorēm – Finanšu ministrijas Netiešo nodokļu departamenta direktore Solvita Āmare–Pilka jau tagad aicina Bilances lasītājus  iepazīties, ko jaunais PVN likums nesīs jaunu, ko liks mainīt līdz šim ierastajā piemērošanas kārtībā.

Savstarpējā palīdzība nodokļu prasījumu piedziņā Eiropas Savienībā

Kopš 2012. gada aprīļa no jums Latvijā vai ārzemēs nesamaksātos nodokļus VID vai radniecīga ārvalstu iestāde pieprasa un piedzen daudz ātrāk un efektīvāk. Latvijā tika izstrādātas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Savienības Padomes direktīvas 2010/24/ES iekļaušanai nacionālajos tiesību aktos, un 2012. gada 1. aprīlī stājās spēkā grozījumi likumā „Par Valsts ieņēmumu dienestu”, likumā „Par nodokļiem un nodevām”, Civilprocesa likumā un Kredītiestāžu likumā. Grozījumi ir ļoti nopietni un tālejoši. Jauno kārtību detalizēti skaidro Valsts ieņēmumu dienesta Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes Administratīvās prakses daļas vadītāja Santa Pupaine.

Pieredze, ko izmantosim, gatavojoties 2012. gada pārskatam. III Kļūdas periodizācijā – ieņēmumu un izdevumu atzīšana

Zvērināta revidente, SIA Biznesa un audita centrs valdes locekle Sanita Dambe rakstu sērijas par 2012. Gada pārskatu sagatavošanu trešajā, noslēdzošajā daļā pievēršas tipiskākajām kļūdām, kādas gadījies pieļaut uzņēmumiem un kā būtu jārīkojas pareizi. Raksts īstajā laikā!

Vēl jaunajā Bilancē lasiet:

* Grozījumi Komerclikumā aktualizē interešu konflikta jautājumu juridisko personu darbībā

* Sākusies pietiekšanās titulam un balvai „Gada grāmatvedis 2012”. Izvirzīšanas noteikumu nolikums.

* SEB bankas valdes priekšsēdētājs un prezidents Ainārs Ozols atklāti stāsta par aizvadītās 20.gades mācībām banku jomā Latvijā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)
Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Jaunie grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām jeb Valsts jaunie soļi cīņā pret pelēcību un ēnām Ar 2012. gada 21. jūnija grozījumiem likumā "Par nodokļiem un nodevām" ieviestas jaunas būtiskas normas. Šie grozījumi skar nākamos pelēkā sektora jeb ēnu ekonomikas apkarošanas centienus. Vienas no būtiskām normām ir tās, kas liek sekot saviem darījumu partneriem, vai tie nav VID „melnajā sarakstā”. Acīmredzot daudziem tagad jāievieš nodokļu risku vadības politika neatkarīgi no vēlmēm un iespējām iekļūt uzņēmumu «baltajā sarakstā», paredzot sistēmu, kā pārbaudīt vismaz darījumu partnerus, kuru darījuma summas sākas ar Ls 1000. Pretējā gadījumā jaunajos likuma grozījumos paceltais Damokla zobens cirtīs nežēlīgi: ja nodokļu maksātājs veic darījumu ar tādu nodokļu maksātāju, kuram VID apturējis saimniecisko darbību, un darījums vai kopējā darījumu summa pārsniedz Ls 1000, izdevumi, kas nodokļu maksātājam radušies šādas rīcības rezultātā, nav uzskatāmi par izdevumiem, kas saistīti ar saimniecisko darbību. SORAINEN  partneris Jānis Taukačs  rakstā speciāli Bilancei analizē būtiskāko izmainītajās normās un vērtē to iespējamās praktiskās sekas. Nodokļi Latvijā – joprojām par labu tikai saujiņai bagāto Eiropas Savienība (ES) acīmredzot visai drīz sāks drukāt vairāk naudas, ko mēs Latvijā uzskatījām par aizliegto augli. ES citās valstīs jaunajos laikos ir tendence nodokļus paaugstināt – it īpaši patēriņam un kapitālam, Latvijā ejam galīgi pretējā virzienā, turklāt nelaužot iesīkstējušo tradīciju ar nodokļiem neapgrūtināt daudz pelnošos. Politiskie vadītāji skatās Vācijas mutē, bet vajadzētu būt drusku tālredzīgākiem. Joprojām lielajā spēlē jābaidās no Krievijas. Kārpāmies ārā no krīzes, vajadzētu saliedēt sabiedrību, lai cilvēki nevis brauktu prom, bet atgrieztos, bet neko tālab reāli nedarām. Bilances galvenais redaktors GUNTIS ROZENBERGS intervē kādreizējo finanšu un satiksmes ministru, tagad - Eiropas Parlamenta deputātu ROBERTU ZĪLI. Jaunais PVN likums Valdība 21. augustā apstiprināja Finanšu ministrijas izstrādāto likumprojektu ²Pievienotās vērtības nodokļa likums². Likuma autori klāsta, ka ar jauno likumu tiks sekmēta PVN administrēšana, vienkāršoti nodokļa maksātāju pienākumi, nodokļa maksātājiem tiks dota iespēja samazināt administratīvos pienākumus un administratīvos izdevumus, tiks arī atvieglota PVN iemaksāšanas valsts budžetā kārtība un palielināta nodokļa maksātāju konkurētspēja un to darbības efektivitāte.  Jaunajā likumā ir aptuveni trīsreiz vairāk pantu nekā vecajā PVN likumā. Viena no jaunā likuma līdzautorēm - Finanšu ministrijas Netiešo nodokļu departamenta direktore Solvita Āmare–Pilka jau tagad aicina Bilances lasītājus  iepazīties, ko jaunais PVN likums nesīs jaunu, ko liks mainīt līdz šim ierastajā piemērošanas kārtībā.

Savstarpējā palīdzība nodokļu prasījumu piedziņā Eiropas Savienībā

Kopš 2012. gada aprīļa no jums Latvijā vai ārzemēs nesamaksātos nodokļus VID vai radniecīga ārvalstu iestāde pieprasa un piedzen daudz ātrāk un efektīvāk. Latvijā tika izstrādātas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Savienības Padomes direktīvas 2010/24/ES iekļaušanai nacionālajos tiesību aktos, un 2012. gada 1. aprīlī stājās spēkā grozījumi likumā „Par Valsts ieņēmumu dienestu”, likumā „Par nodokļiem un nodevām”, Civilprocesa likumā un Kredītiestāžu likumā. Grozījumi ir ļoti nopietni un tālejoši. Jauno kārtību detalizēti skaidro Valsts ieņēmumu dienesta Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes Administratīvās prakses daļas vadītāja Santa Pupaine. Pieredze, ko izmantosim, gatavojoties 2012. gada pārskatam. III Kļūdas periodizācijā – ieņēmumu un izdevumu atzīšana Zvērināta revidente, SIA Biznesa un audita centrs valdes locekle Sanita Dambe rakstu sērijas par 2012. Gada pārskatu sagatavošanu trešajā, noslēdzošajā daļā pievēršas tipiskākajām kļūdām, kādas gadījies pieļaut uzņēmumiem un kā būtu jārīkojas pareizi. Raksts īstajā laikā! Vēl jaunajā Bilancē lasiet: * Grozījumi Komerclikumā aktualizē interešu konflikta jautājumu juridisko personu darbībā * Sākusies pietiekšanās titulam un balvai „Gada grāmatvedis 2012”. Izvirzīšanas noteikumu nolikums. * SEB bankas valdes priekšsēdētājs un prezidents Ainārs Ozols atklāti stāsta par aizvadītās 20.gades mācībām banku jomā Latvijā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: