0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTI Latvija pakāpeniski virzās uz „Eiropa 2020” stratēģijas mērķu sasniegšanu

Latvija pakāpeniski virzās uz „Eiropa 2020” stratēģijas mērķu sasniegšanu

Šā gada 29.aprīlī Ministru kabineta ārkārtas sēdē tika apstiprināts Progresa ziņojums par Latvijas nacionālās reformu programmas „Eiropa 2020” stratēģijas kontekstā īstenošanu (Progresa ziņojums) un Latvijas Konverģences programma 2013.-2016.gadam. Progresa ziņojumu Ekonomikas ministrija tuvākajā laikā iesniegs Eiropas Komisijā. Katru gadu Eiropas Komisija vērtē abu programmu īstenošanu, un uz tā pamata maija beigās nāk klajā ar priekšlikumiem par ES Padomes rekomendācijām, kuras attiecīgi tiek apstiprinātas Eiropadomē jūnija beigās. Progresa ziņojumā ir izvērtēts Latvijas progress 2012.gada ES Padomes rekomendāciju izpildē, dots detalizētāks Latvijas nacionālā reformu programmas „Eiropa 2020” stratēģijas īstenošanai (turpmāk – Latvijas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Attīstība. Foto: I. Kubliņš, Plz.lv, PhotoRiga.com

Šā gada 29.aprīlī Ministru kabineta ārkārtas sēdē tika apstiprināts Progresa ziņojums par Latvijas nacionālās reformu programmas „Eiropa 2020” stratēģijas kontekstā īstenošanu (Progresa ziņojums) un Latvijas Konverģences programma 2013.-2016.gadam. Progresa ziņojumu Ekonomikas ministrija tuvākajā laikā iesniegs Eiropas Komisijā. Katru gadu Eiropas Komisija vērtē abu programmu īstenošanu, un uz tā pamata maija beigās nāk klajā ar priekšlikumiem par ES Padomes rekomendācijām, kuras attiecīgi tiek apstiprinātas Eiropadomē jūnija beigās.

Progresa ziņojumā ir izvērtēts Latvijas progress 2012.gada ES Padomes rekomendāciju izpildē, dots detalizētāks Latvijas nacionālā reformu programmas „Eiropa 2020” stratēģijas īstenošanai (turpmāk – Latvijas NRP) politikas virzienu apraksts, t.sk. progress Latvijas kvantitatīvo mērķu „Eiropa 2020” stratēģijas kontekstā sasniegšanā, kā arī parādīti galvenie politikas virzieni 2013.-2014.gadam tādās jomās, kā finanšu stabilitātes nodrošināšana, konkurētspējas un nodarbinātības veicināšana, izglītības sistēmas uzlabošana, nabadzības mazināšana, enerģētika un klimata pārmaiņas u.c.

Progresa ziņojums parāda, ka kopumā kopš Latvijas NRP pieņemšanas valsts izaugsmes tempi un nodarbinātības rādītāji ir bijuši straujāki nekā sākotnēji prognozēts. Turklāt būtiski, ka tautsaimniecība ir ne vien augusi, bet ir īstenotas strukturālas izmaiņas ekonomikā un sakārtotas valsts finanses ilgtspējīgākā virzienā. Pēdējos gados par ekonomikas dzinējspēku ir kļuvis eksports. Preču un pakalpojumu eksporta apjomi ir pārsnieguši pirmskrīzes līmeni un sasnieguši vēsturiski augstāko līmeni. Eksporta pieaugums ir saistīts ar Latvijas ražotāju konkurētspējas palielināšanos, ārējo tirgu diversificēšanu un ārējā pieprasījuma pieaugumu.

Neskatoties uz to, ka līdz ar ekonomisko izaugsmi pakāpeniski uzlabojas arī nodarbinātības rādītāji, bezdarba līmenis joprojām saglabājas samērā augsts. Arī turpmāk tiek prognozēts, ka izaugsmi lielā mērā noteiks produktivitātes pieaugums.

Kā zināms, Latvijas nacionālā reformu programma „Eiropa 2020” stratēģijas īstenošanai (turpmāk – Latvijas NRP) tika apstiprināta Ministru kabinetā 2011.gada 26.aprīlī.