0,00 EUR

Grozā nav nevienas preces.

BIZNESS FINANSES Latvijas Banka pazeminājusi visas noteiktās procentu likmes. Kredīti kļūs lētāki, noguldījumi - neizdevīgāki.

Latvijas Banka pazeminājusi visas noteiktās procentu likmes. Kredīti kļūs lētāki, noguldījumi – neizdevīgāki.

Ņemot vērā, ka riski cenu stabilitātei vidējā termiņā ir ierobežoti un inflācija turpina samazināties, kā arī prognozējamo Eiropas parādu krīzes negatīvo ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību, Latvijas Bankas padome vakar, 12. jūlijā nolēma pazemināt visas Latvijas Bankas noteiktās procentu likmes: Latvijas Bankas refinansēšanas likmi no 3.5% uz 3.0%; banku noguldījumu iespējas uz nakti Latvijas Bankā procentu likmi no 0.25% uz 0.1%; banku noguldījumu iespējas uz septiņām dienām Latvijas Bankā procentu likmi no 0.375% uz 0.125%; aizdevumu iespējas uz nakti procentu likmes:  aizdevumu iepriekšējās 30 dienās izmantojot ne vairāk kā 5 darbadienas, procentu likme no 5.0% uz 4.0%, aizdevumu iepriekšējās 30 dienās…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu9 € / mēnesī*
Pirmās 30 dienas bez maksas
Abonēt
*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties
Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Ņemot vērā, ka riski cenu stabilitātei vidējā termiņā ir ierobežoti un inflācija turpina samazināties, kā arī prognozējamo Eiropas parādu krīzes negatīvo ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību, Latvijas Bankas padome vakar, 12. jūlijā nolēma pazemināt visas Latvijas Bankas noteiktās procentu likmes:

  • Latvijas Bankas refinansēšanas likmi no 3.5% uz 3.0%;
  • banku noguldījumu iespējas uz nakti Latvijas Bankā procentu likmi no 0.25% uz 0.1%;
  • banku noguldījumu iespējas uz septiņām dienām Latvijas Bankā procentu likmi no 0.375% uz 0.125%;

aizdevumu iespējas uz nakti procentu likmes:

  •  aizdevumu iepriekšējās 30 dienās izmantojot ne vairāk kā 5 darbadienas, procentu likme no 5.0% uz 4.0%,
  • aizdevumu iepriekšējās 30 dienās izmantojot ne vairāk kā 10 darbadienas, – no 10.0% uz 7%,
  • un aizdevumu iepriekšējās 30 dienās izmantojot vairāk nekā 10 darbadienas, – no 15% uz 10%.

Monetārās politikas nosacījumu mīkstināšana, kas veikta secīgi pēc šī gada martā veiktā atsevišķu likmju pazeminājuma dos papildu motivāciju bankām brīvos latu resursus novirzīt tautsaimniecības attīstībai. Jaunās aizdevumu iespējas procentu likmes bankām tiks piemērotas no 2012. gada 24. jūlija. Bankām noteiktā obligātā rezervju norma nav mainīta.

Gada vidus sēdē Latvijas Bankas padome, kā ierasts, pārskatīja tautsaimniecības attīstības prognozes. Lai gan ekonomikas izaugsme šogad būs straujāka, nekā prognozēts gada sākumā, tomēr nenoteiktība un riski saglabājas augsti, ko pamatā nosaka nestabilā situācija parādu krīzes skartajās Eiropas valstīs. Spēcīgāks par sagaidīto ārējais pieprasījums kopā ar nostiprināto konkurētspēju ļāva arī Latvijas tautsaimniecības dalībniekiem saglabāt pozitīvu skatu nākotnē un sasniegt straujāku ekonomikas izaugsmi šī gada sākumā. Tādēļ Latvijas IKP izaugsmes prognoze gadam kopumā paaugstināta no 1.3% līdz 3.5-4.0%, kas būs vērtējama kā relatīvi laba attīstība uz kopējā Eiropas valstu fona. Tomēr jārēķinās, ka Eiropas parādu krīze nav atrisināta, un šajā atjaunotajā prognozē ierēķināts, ka gada sākumā sagaidītā ārējā pieprasījuma palēnināšanās pārceļas uz gada otro pusi.

Latvijas Bankas inflācijas prognoze 2012. gadam paliek nemainīta – patēriņa cenu kāpums sagaidāms 2.4% gadā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: