0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSTIRDZNIECĪBALatvijas uzņēmumu pakalpojumi un produkti varēs saņemt Eiropas Savienības ekomarķējumu

Latvijas uzņēmumu pakalpojumi un produkti varēs saņemt Eiropas Savienības ekomarķējumu

Universālo un sanitāro tīrīšanas līdzekļu, trauku mazgāšanas līdzekļu, veļas mazgāšanas līdzekļu, ziepju un šampūnu, tekstila izstrādājumu, apavu, krāsu, laku, datoru, portatīvo datoru, televizoru, koka grīdas segumu, tekstila grīdas segumu, cieto grīdas segumu, koka mēbeļu, augsnes ielabotāju, dienasgaismas spuldžu, siltumsūkņu, eļļošanas materiālu, gultas matraču, drukāšanas un zīmēšanas papīra, papīra salvešu ražotāji, kā arī kempingu un  tūrisma mītņu īpašnieki varēs saņemt Eiropas Savienības (ES) ekomarķējumu. To paredz grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 22.decembra noteikumos Nr.1586 „Noteikumi par Vides pārraudzības valsts biroja sniegto publisko maksas pakalpojumu cenrādi”, kurus plānots izskatīt 5. janvāra Valsts sekretāru sanāksmē. Kā plz.lv paskaidroja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Universālo un sanitāro tīrīšanas līdzekļu, trauku mazgāšanas līdzekļu, veļas mazgāšanas līdzekļu, ziepju un šampūnu, tekstila izstrādājumu, apavu, krāsu, laku, datoru, portatīvo datoru, televizoru, koka grīdas segumu, tekstila grīdas segumu, cieto grīdas segumu, koka mēbeļu, augsnes ielabotāju, dienasgaismas spuldžu, siltumsūkņu, eļļošanas materiālu, gultas matraču, drukāšanas un zīmēšanas papīra, papīra salvešu ražotāji, kā arī kempingu un  tūrisma mītņu īpašnieki varēs saņemt Eiropas Savienības (ES) ekomarķējumu. To paredz grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 22.decembra noteikumos Nr.1586 „Noteikumi par Vides pārraudzības valsts biroja sniegto publisko maksas pakalpojumu cenrādi”, kurus plānots izskatīt 5. janvāra Valsts sekretāru sanāksmē. Kā plz.lv paskaidroja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, šis noteikumi projekts izstrādats, asaucoties Latvijas uzņēmēju, konkrēti sadzīves ķīmijas ražotāju interesei par ES ekomarķējumu. ES ekomarķējums varētu dot iespēju uzņēmumiem palielināt savu preču un pakalpojumu noietu gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs. Izmaiņas iepriekš minētajos Ministru kabineta noteikumos, cita starpā, paredz diva veida maksājumus par ES ekomarķējumu - pieteikuma maksu un gada maksu. Turklāt paredzētas atlaides mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) un mikrouzņēmumiem, kā arī uzņēmumiem, kas reģistrējušies/sertificēti Vides pārvaldības un audita sistēmā (EMAS) un ISO 14001 sistēmā, teikts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotajā noteikumu projekta anotācijā. Cenrādis ES ekomarķējuma pakalpojumiem ir šāds - cenas noteiktas, ieskaitot PVN, turklāt šajā  gadījumā PVN  ir “0,00”, jo saskaņā ar saskaņā ar likuma "Par pievienotās vērtības nodokli” 2.panta divdesmit otro daļu pievienotās vērtības nodokli piemērots netiek.

Nr.

p.k.

Pakalpojuma veids

Cena bez PVN (Ls)

PVN (Ls)

Cena ar PVN (Ls)

1.

Ekomarķējuma pieteikuma maksa lielam uzņēmumam

650

0,00*

650

2.

Ekomarķējuma pieteikuma maksa lielam EMAS vai ISO 14001 uzņēmumam

520

0,00*

520

3.

Ekomarķējuma pieteikuma maksa mazam un vidējam uzņēmumam

450

0,00*

450

4.

Ekomarķējuma pieteikuma maksa mazam un vidējam EMAS vai ISO 14001 uzņēmumam

360

0,00*

360

5.

Ekomarķējuma pieteikuma maksa mikrouzņēmumam

250

0,00*

250

6.

Ekomarķējuma pieteikuma maksa EMAS vai ISO 14001  mikrouzņēmumam

200

0,00*

200

7.

Ekomarķējuma gada maksa lielam uzņēmumam

750

0,00*

750

8.

Ekomarķējuma gada maksa mazam un vidējam uzņēmumam

500

0,00*

500

9.

Ekomarķējuma gada maksa mikrouzņēmumam

250

0,00*

250

Ekomarķējuma gada maksu būs jāsamaksā līdz kārtējā kalendāra gada 31.martam, pamatojoties uz elektroniski saņemto rēķinu, kas tiks nosūtīts uzņēmumam līdz kārtējā kalendāra gada 1.martam. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija atgādina, ka saskaņā ar Eiropas Komisijas 2003.gada 6.maija Rekomendāciju 2003/361/EK par mikrouzņēmumu, mazo un vidējo uzņēmumu definīciju,  mikrouzņēmums ir uzņēmums, kurā  maksimālais nodarbināto skaits  ir deviņi un gada ap gada apgrozījums un/vai gada bilances vērtība nepārsniedz 2 miljonus eiro. Mazajā uzņēmumā nodarbināto skaits var būt līdz 49 darbiniekiem  un gada apgrozījums un/vai gada bilances vērtība nepārsniedz 10 miljonus eiro, savukārt vidējā uzņēmumā maksimālais nodarbināto skaits -  līdz 249 un gada apgrozījums nepārsniedz 50 miljonus eiro un/vai gada bilances vērtība nepārsniedz 43 miljonus eiro. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sniegtā informācija liecina, ka pieteikuma maksa un gada maksa citās ES dalībvalstīs ir šāda. Piemēram, Dānijā pieteikuma maksa lielam uzņēmums, mazam un vidējais uzņēmums un  mikrouzņēmums ir  attiecīgi 1200 eiro, 600 eiro un 350 eiro jaunai reģistrācijai un attiecīgi 600 eiro, 300 eiro un 200 eiro atkārtota reģistrācijai. Gada maksa attiecīgi ir 1500 eiro, 750 eiro un 350 eiro un 1200 eiro, 600 eiro un 3500 eiro, ja vienam uzņēmumam ir reģistrēti vairāki produkti. Polijā pieteikuma maksa ir attiecīgi 1200 eiro, 600 eiro 350 eiro un gada maksa 1500 eiro, 750 eiro un 350 eiro. Savukārt Lietuvā un Igaunijā maksas saskaņā ar jaunās Regulas nosacījumiem vēl neesot noteiktas. Uzņēmēji, kuri vēlas uzzināt, kādi kritērji izvirzīti konkrētajiem produktiem un pakalpojumiem, lai tie varētu iegūt ES ekomarķējumu, informāciju var meklēt Vides pārraudzības valsts biroja mājas lapā, sadaļā Ekomarķējums, šeit. Vides pārraudzības valsts birojs arī divu mēnešiu laikā, izvērtēšot konkrētā produkta vai pakalpojuma atbilstību ES ekomarķējumam. Konkrēta datuma, ka grozījumi stātos spēkā, pagaidām vēl neesot. Vairāk par topošajiem grozījumiem Jūs varat uzzināt Ministru kabineta mājaslapā, šeit.