0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻILDDK aicina neatlikt darba nodokļu reformu

LDDK aicina neatlikt darba nodokļu reformu

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) vērsusies ar paziņojumu, kurā aicina valdību neatlikt darba nodokļu reformu. Paziņojumā teikts sekojošais. Valdība pieņem lēmumu nepaaugstināt neapliekamo minimumu un atvieglojumus par apgādībā esošajām personām, kas radītu budžetā ap 12 miljoniem latu mazāku iekasējumu no nodokļiem uz katriem pieciem samazinājuma latiem, bet atbalsta izmaksu palielināšanu ap 70 miljoniem latu valsts budžeta izdevumu segšanai. Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē, kas notika šā gada 10.maijā, Finanšu ministrija ziņoja par „Nodokļu iespējamās izmaiņām 2012.-2015. gadā” un, uzklausot Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS), atbalstīja piedāvājumu par prioritāti noteikt atvieglojumu par apgādībā esošajām personām…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) vērsusies ar paziņojumu, kurā aicina valdību neatlikt darba nodokļu reformu. Paziņojumā teikts sekojošais. Valdība pieņem lēmumu nepaaugstināt neapliekamo minimumu un atvieglojumus par apgādībā esošajām personām, kas radītu budžetā ap 12 miljoniem latu mazāku iekasējumu no nodokļiem uz katriem pieciem samazinājuma latiem, bet atbalsta izmaksu palielināšanu ap 70 miljoniem latu valsts budžeta izdevumu segšanai. Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē, kas notika šā gada 10.maijā, Finanšu ministrija ziņoja par „Nodokļu iespējamās izmaiņām 2012.-2015. gadā” un, uzklausot Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS), atbalstīja piedāvājumu par prioritāti noteikt atvieglojumu par apgādībā esošajām personām paaugstināšanu, kas mazinātu strukturālo nabadzību (mājsaimniecībās ar bērniem), mazinātu atstumtības riskus bērniem, veicinātu atvieglojumu izlīdzināšanu starp sociāli īpaši aizsargājamām grupām un labvēlīgi ietekmētu demogrāfisko situāciju. Pagājušajā nedēļā Finanšu ministrija un šonedēļ arī valdība pieņēma lēmumu palielināt valsts budžeta izdevumus ap 70 miljoniem latu un atkāpās no dotajiem solījumiem (vienošanās) ar sociālajiem partneriem.  LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone: „Valdības lēmums nepildīt vienošanos ar sociālajiem partneriem nav ilgtspējīgs un demonstrē, ka īstermiņa vajadzības ir svarīgākas par vēlmi risināt tautsaimniecības problēmas ilgtermiņā. Neapliekamā minimuma palielināšana un atvieglojumi par apgādībā esošajām personām ir viens no darba nodokļu plaisas samazināšanas instrumentiem, kas, nodrošinot darba nodokļu samazināšanas pozitīvos pamatefektus, vienlaikus samazina nabadzības riskus visaugstākajā nabadzības risku sektorā – mājsaimniecībām ar bērniem un atstumtības riskus bērniem. LDDK aicina Saeimas deputātus nepieļaut darba nodokļu reformas pārtraukšanu un mērķtiecīgi nodrošināt Latvijai Baltijas valstu konkurencē par investīcijām un darba vietām, Igaunijai un Lietuvai izmaksu ziņā līdzvērtīgus darbaspēka nodokļus.” Finanšu ministrijai jāvēlas saredzēt sagaidāmo multiplikatīvo ietekmi uz ekonomiku un pildīt vienošanos. Ja tiktu paaugstināta Latvijas darba nodokļu konkurētspēja Baltijas valstu vidū, būtu sagaidāmi šādi pozitīvie efekti:
  •  Straujāka kapitāla ienākšana;
  • Straujāka ekonomikas izaugsme;
  • Bezdarba samazināšanās;
  • Legālās uzņēmējdarbības konkurences spējas paaugstināšanās pret ēnu ekonomiku;
  • Ēnu ekonomikas samazināšanās (samazinās motivācija izvairīties no nodokļu nomaksas);
  • Vidējā atalgojuma pieaugums;
  • Nodokļu ieņēmumu pieaugums;
  • Iedzīvotāju emigrācijas (aizbraukšanas) motivācijas samazināšanās.
Visi augšminētie faktori labvēlīgi ietekmē iedzīvotāju labklājību un demogrāfisko situāciju.  Pielikumā: Finanšu ministrijas piedāvātais risinājums un sociālo partneru koriģētais piedāvājums- 120808_LDDK.