0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSLDDK: mikrouzņēmumu nodokļu maksātāju saimniecisko darbību plāno pakļaut jaunam administratīvam slogam

LDDK: mikrouzņēmumu nodokļu maksātāju saimniecisko darbību plāno pakļaut jaunam administratīvam slogam

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) norāda, ka nav pieņemams, ka valsts mikrouzņēmuma nodokļa režīmu ieviesa ar vieniem nosacījumiem, kuros nebija atrunas par tā darbību tikai krīzes periodā, bet pēc kāda laika tiek izvirzīti arvien citi nosacījumi, kas nevairo ticību sistēmai, tās ilglaicībai un stabilitātei. LDDK atbalsta piedāvājumu, ka gadījumos, kad uzņēmums vairs neatbilst mikrouzņēmuma statusam, bet turpina izmantot mikrouzņēmuma nodokļa maksāšanas režīmu, attiecīgā taksācijas perioda apgrozījumam tiks piemērota mikrouzņēmumu nodokļa 20 procentu likme, bet neatbalstat, ka tiek mainīti kritēriji, kādiem jāatbilst mikrouzņēmumam, jo tas neatbilst tiesiskās paļāvības principam, kurš jāievēro, izdarot likuma grozījumus. Tāpat LDDK nepiekrīt paredzētajai atbildībai, ja uzņēmuma…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

1 komentārs

Pierakstīties
Paziņot par
1 Komentārs
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Teodors Zvirgzdiņš
teodors.z***@inbox.lv
11 gadi atpakaļ

Esošie uzņēmumi pārstrukturizējas, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas.Darbinieki kuri strādāja lielā uzņēmumā, tagad spiesti strādāt MU ar minimālām soc.garantijām un veikt tieši to pašu darbu ko līdz šim.

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) norāda, ka nav pieņemams, ka valsts mikrouzņēmuma nodokļa režīmu ieviesa ar vieniem nosacījumiem, kuros nebija atrunas par tā darbību tikai krīzes periodā, bet pēc kāda laika tiek izvirzīti arvien citi nosacījumi, kas nevairo ticību sistēmai, tās ilglaicībai un stabilitātei. LDDK atbalsta piedāvājumu, ka gadījumos, kad uzņēmums vairs neatbilst mikrouzņēmuma statusam, bet turpina izmantot mikrouzņēmuma nodokļa maksāšanas režīmu, attiecīgā taksācijas perioda apgrozījumam tiks piemērota mikrouzņēmumu nodokļa 20 procentu likme, bet neatbalstat, ka tiek mainīti kritēriji, kādiem jāatbilst mikrouzņēmumam, jo tas neatbilst tiesiskās paļāvības principam, kurš jāievēro, izdarot likuma grozījumus. Tāpat LDDK nepiekrīt paredzētajai atbildībai, ja uzņēmuma darbinieki nav brīdināti vienu mēnesi iepriekš par nodokļu maksāšanas režīma maiņu. Pienākumu darba devējam maksāt no saviem līdzekļiem var noteikt tikai pēc tam, kad uzņēmums tiešām zaudē mikrouzņēmuma statusu, jo vairs neatbilst kritērijiem. Darba devējs var nonākt situācijā, kad uzņēmumam ir neplānoti darījumi, kuru rezultātā uzņēmums var zaudēt statusu, bet darba dēvējam nav iespējams vairs izpildīt nosacījumu par brīdinājumu mēnesi iepriekš. Tā nav ļaunprātīga rīcība, kuru būtu jāsoda, tā ir uzņēmuma attīstība un izaugsme, kura būtu jāveicina ar atbilstošiem administratīviem instrumentiem. LDDK aicina deputātus ieklausīties uzņēmēju viedoklī, kas ikdienā pārvalda darījumus, veicot saimniecisko darbību un var novērtēt likumu izpildi objektīvi. LDDK norāda, ka uzņēmumi krīzes periodā ir spējuši saglabāt saimniecisko darbību ar mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu vai arī bez tā, kā arī turpinājuši nodarbināt darbiniekus. „Parādoties pirmajiem ekonomiskās izaugsmes asniem mēs redzam, ka palielinās publiskā sektora vēlme iekasēt lielākus nodokļus, kā arī cīnīties ar jauniem administratīviem ierobežojumiem pret negodīgu biznesa praksi, kas ir sekas nacionālajai sociālās drošības sistēmas neuzticībai. Lai atbalstītu mikrouzņēmumu nodokļu maksātāju pāreju uz parasto nodokļu maksātāju režīmu ir jādomā par motivējošiem instrumentiem, nevis jāpiemēro represīvas, administratīvas metodes,” skaidro LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone. Uzziņai: 2011.gadā kā mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji reģistrējās 27 % no visiem jaunreģistrētajiem nodokļu maksātājiem (38 688), bet 2012.gada 1.pusgadā to īpatsvars nedaudz samazinājies - 24 % no visiem jaunreģistrētajiem nodokļu maksātājiem (19 923). Tas liecina par to, ka uzņēmumi MUN režīmu ir izmantojuši tā galvenajam mērķi - uzsākt uzņēmējdarbību.