0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻILīdz Saeimai nonākuši likuma grozījumi, kas varētu pagarināt termiņu, kādā nepiemēro IIN pie pilnīgas vai daļējas parāda atlaišanas

Līdz Saeimai nonākuši likuma grozījumi, kas varētu pagarināt termiņu, kādā nepiemēro IIN pie pilnīgas vai daļējas parāda atlaišanas

Saeima  3.maijā galīgajā lasījumā lems par jauna likuma projektu, kas paredz personām, kuras atrodas ārpus Latvijas, nodrošināt konsulāro palīdzību un Latvijas iestāžu sniegto pakalpojumu pieejamību Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs atbilstoši aktuālajām prasībām. Tāpat galīgajā lasījumā plānots skatīt grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā. Tie paredz, ka bērnu aprūpes iestādē vai audžuģimenē esošie bērni, sasniedzot 12 gadu vecumu, varēs doties apmaiņas programmā jeb uz laiku būt citas personas aprūpē ārvalstīs. Vēl galīgajā lasījumā deputāti skatīs grozījumus Elektronisko sakaru likumā, lai noteiktu, ka elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējiem informācija par saviem klientiem būs jāsniedz arī…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Saeimas kanceleja

Saeima  3.maijā galīgajā lasījumā lems par jauna likuma projektu, kas paredz personām, kuras atrodas ārpus Latvijas, nodrošināt konsulāro palīdzību un Latvijas iestāžu sniegto pakalpojumu pieejamību Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs atbilstoši aktuālajām prasībām.

Tāpat galīgajā lasījumā plānots skatīt grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā. Tie paredz, ka bērnu aprūpes iestādē vai audžuģimenē esošie bērni, sasniedzot 12 gadu vecumu, varēs doties apmaiņas programmā jeb uz laiku būt citas personas aprūpē ārvalstīs.

Vēl galīgajā lasījumā deputāti skatīs grozījumus Elektronisko sakaru likumā, lai noteiktu, ka elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējiem informācija par saviem klientiem būs jāsniedz arī Patērētāju tiesību aizsardzības centram un Centrālās statistikas pārvaldei.

Galīgajā lasījumā Saeima lems arī par jauno Apdrošināšanas līguma likumu un grozījumiem Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā, lai, pārņemot šobrīd spēkā esošā regulējuma aktuālās normas, nodrošinātu to vienkāršu un pareizu piemērošanu praksē un papildinātu ar jaunām tiesību normām, tostarp no Eiropas apdrošināšanas līgumu tiesību principiem, kā arī direktīvām par uzņēmējdarbību apdrošināšanas un pārapdrošināšanas jomā un par apdrošināšanas izplatīšanu.

Budžeta komisija lūgusi sēdes darba kārtībā iekļaut arī izskatīšanai pirmajā lasījumā grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", lai par diviem gadiem (līdz 2020. gada 31. decembrim) varētu pagarināt termiņu, kādā nepiemēro iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) pie pilnīgas vai daļējas parāda atlaišanas. Likuma norma par IIN nepiemērošanu ir vairākkārt tikusi pagarināta uz vienu gadu un nākošais pagarinājums beigsies 2018.gada 31.decembrī. Kā zināms, 2015.gada martā Latvijas lielākās bankas uzņēmās uzsākt pirmskrīzes laikā izveidojošos fizisko personu kredītu atlikumu dzēšanu vai nozīmīgu samazināšanu, noslēdzot civiltiesiskas vienošanās. Līdz 2018.gada februāra beigām iniciatīvu atbalstījušās kredītiestādes ir tikušās ar 8622 fiziskām personām, no kurām vienošanās tika nostiprināta līguma formā ar 2050 personām. Līdz 2018.gada 1.martam 1310 gadījumos vienošanās ir pilnīgi izpildītas un parādsaistības ir dzēstas. 740 gadījumos vienošanās izpilde tiek turpināta un lielākās daļas izpilde gaidāma 2018.gada laikā. No uzrunātajām personām ap 2700 personām ir izvēlējušās fizisko personu maksātnespējas risinājumu. Nedaudz mazāk kā 4000 personas sarunas par pilnīgu vai daļēju parādu atlaišanu pēc pašu personu lēmuma nepabeidza. Bankas uzskata, ka turpmāk līgumi netiktu parakstīti un pildīti, ja iestātos ienākuma nodokļa maksāšanas pienākums.

Otrajā lasījumā Saeimas sēdē plānots skatīt likuma grozījumus, ar kuriem paredzēts pilnveidot tiesisko regulējumu reglamentēto profesiju un profesionālās kvalifikācijas atzīšanas jomā, lai to saskaņotu ar prasībām būvniecībā, ārstniecībā, atbilstības novērtēšanā un rūpnieciskā īpašuma aizsardzībā, kā arī Eiropas Savienības tiesību aktiem.

Tāpat otrajā lasījumā paredzēts vērtēt likumprojektu, kas nepieciešams, lai par darbu varētu samaksāt tiem pašvaldību vēlēšanu komisiju darbiniekiem, kuri pilda iecirkņu komisiju locekļu funkcijas.

Tāpat plānots lemt arī par lēmuma projektu par kolektīvā iesnieguma par pašreizējā skolas gaitu uzsākšanas vecuma saglabāšanu turpmāko virzību, kā arī par to, vai izskatīšanai Saeimas komisijās nodot rosinātos grozījumus likumā, kas paredz iespēju otrā līmeņa pensiju uzkrājumu pievienot pārdzīvojušā laulātā fondētās pensijas kapitālam.

Saeimas 3.maija sēdes darba kārtībā ir 13 jautājumi.