0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTILikumdošanas procesā plāno ciešāk iesaistīt sabiedrību

Likumdošanas procesā plāno ciešāk iesaistīt sabiedrību

Valsts kanceleja sadarbībā ar NVO un stratēģiskajiem partneriem izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz ieviest jaunu sabiedrības līdzdalības veidu – diskusiju dokumentus valdības lēmumu pieņemšanas procesā. Grozījumus Ministru kabineta noteikumos Nr.970 „Sabiedrības līdzdalības kārtība attīstības plānošanas procesā” un noteikumos Nr.171 „Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” valdība plāno izskatīt otrdien, 30.aprīļa, sēdē. Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane uzsver, ka diskusiju dokumenti ir nākamais solis pretī sabiedrības līdzdalības iespēju paplašināšanai valdības lēmumu pieņemšanas procesā, nodrošinot NVO iesaisti nozīmīgāko politikas dokumentu un tiesību aktu izstrādē jau pašā sākumposmā. „Tas nākotnē veicinās kvalitatīvāku…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
cilvēki
Foto: I. Kubliņš, Plz.lv, PhotoRiga.com

Valsts kanceleja sadarbībā ar NVO un stratēģiskajiem partneriem izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz ieviest jaunu sabiedrības līdzdalības veidu – diskusiju dokumentus valdības lēmumu pieņemšanas procesā. Grozījumus Ministru kabineta noteikumos Nr.970 „Sabiedrības līdzdalības kārtība attīstības plānošanas procesā” un noteikumos Nr.171 „Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” valdība plāno izskatīt otrdien, 30.aprīļa, sēdē.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane uzsver, ka diskusiju dokumenti ir nākamais solis pretī sabiedrības līdzdalības iespēju paplašināšanai valdības lēmumu pieņemšanas procesā, nodrošinot NVO iesaisti nozīmīgāko politikas dokumentu un tiesību aktu izstrādē jau pašā sākumposmā. „Tas nākotnē veicinās kvalitatīvāku un ar sabiedrību saskaņotu valdības lēmumu izstrādi. Šī iniciatīva veicinās valsts pārvaldes informācijas pieejamību un atklātību,” min E.Dreimane.

Līdz ar grozījumiem turpmāk sabiedrības līdzdalība būs obligāti piemērojama tādu tiesību aktu projektu izstrādē, kas būtiski maina esošo regulējumu vai arī paredz ieviest jaunas politikas iniciatīvas.

Turpmāk atbildīgajām amatpersonām būs pienākums iestādes mājaslapas sadaļā "Sabiedrības līdzdalība" publicēt paziņojumu par sabiedrības līdzdalības iespējām attīstības plānošanas dokumenta vai tiesību akta projekta izstrādes procesā. Šāds paziņojums iestādes mājaslapā būs jāpublicē ne vēlāk kā 14 dienas pirms minētā dokumenta projekta iesniegšanas izsludināšanai Valsts sekretāru sanāksmē, ja konkrēto projektu izstrādājusi tiešās valsts pārvaldes iestāde. Tādējādi tiks nodrošinātas regulāras un savlaicīgas konsultācijas ar valdības sociālajiem un sadarbības partneriem, NVO un citām ieinteresētām pusēm par jaunu politiku ieviešanu.

Arī pēc Valsts kancelejas pasūtījuma izstrādātais pētījums „Par nevalstisko organizāciju iesaistes mehānismiem Ministru kabineta lēmumu pieņemšanas procesā un priekšlikumu izstrādē” atklāj, ka NVO organizāciju un valsts pārvaldes institūciju aptaujā par līdzdalības mehānismiem, to pielietošanas pieredzi un efektivitāti, augstākie vērtējumi ir doti tieši normatīvā dokumenta izstrādes sākumposmam, lai gan pašlaik ne vienmēr šis posms tiek izmantots pietiekami efektīvi, tādejādi noņemot lielu slogu no turpmākajiem izstrādes posmiem.

Iecerēts, ka paredzētie grozījumi noteikumos stāsies spēkā no šā gada 1.jūlija.