Eiropas Komisija informē par atbalstu apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai pandēmijas skartajiem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem

Pēc Eiropas Komisijas informācijas

(0)

Eiropas Komisija (EK) informē, ka ir piesaistīts viens miljards eiro no Eiropas Stratēģisko investīciju fonda (ESIF), kas kalpos kā garantija Eiropas Investīciju fondam (EIF), kurš ir daļa no Eiropas Investīciju bankas grupas. Tas ļaus EIF izdot īpašas garantijas, lai stimulētu bankas un citus aizdevējus nodrošināt likviditāti vismaz 100 000 Eiropas mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) un mazo uzņēmumu ar vidēji lielu kapitalizāciju, kurus skārusi COVID19 pandēmijas ekonomiskā ietekme, un aplēstais pieejamais finansējums ir 8 miljardi eiro.

EK uzskata, ka viena no koronavīrusa pandēmijas tūlītējām ekonomiskajām sekām ir pēkšņais likviditātes trūkums, kas ietekmē mazos un vidējos uzņēmumus.

Šos uzņēmumus parasti krīze skar visvairāk, un ir būtiski tos atbalstīt ar pienācīgu likviditāti, lai tie varētu pārvarēt krīzi. Tomēr likviditātes trūkuma situācijā bankas nav motivētas aizdot naudu MVU, jo pēkšņi pieaug iespējamais risks. Tāpēc ir vajadzīgas ES garantijas šo aizdevumu atbalstam. No 6. aprīļa EIF piedāvā tirgum īpašas ESIF atbalstītas garantijas, lai ierobežotu pandēmijas ietekmi uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un maziem uzņēmumiem ar vidēji lielu kapitālu.

Viens miljards eiro, kas piesaistīts no ESIF saskaņā ar COSME aizdevumu garantiju mehānismu un InnovFin MVU garantijām pamatprogrammas “Apvārsnis 2020” ietvaros, ļauj EIF sniegt 2,2 miljardu eiro lielas garantijas finanšu starpniekiem, darot pieejamu finansējumu 8 miljardu eiro apmērā. Garantijas tirgū tiks piedāvātas ar EIF starpniecību,  publicējot uzaicinājumu izteikt ieinteresētību vairākiem simtiem finanšu starpnieku, tai skaitā bankām un alternatīvajiem aizdevējiem.

Šo garantiju galvenās iezīmes būs šādas:

  • Vienkāršota un ātrāka piekļuve EIF garantijai.
  • Augstāks riska segums – līdz 80 % no iespējamiem zaudējumiem par atsevišķiem aizdevumiem (atšķirībā no standarta 50 %).
  • Uzmanības centrā aizdevumi apgrozāmā kapitāla veidošanai visā ES.
  • Iespēja noteikt elastīgākus nosacījumus, tai skaitā atlikt maksājumu, mainīt atmaksas grafiku vai piešķirt kredītbrīvdienas.

Jaunās iezīmes būs pieejamas gan jauniem, gan esošiem finanšu starpniekiem, kuri jau sadarbojas ar EIF, kas īpašos nosacījumus attiecinās uz vairāk nekā simts tūkstošiem uzņēmumu, kuri gūst labumu no garantijām saskaņā ar COSME AGM un InnovFin MVUG programmām.

EK paredz, ka jau aprīlī var sākties jaunu naudas līdzekļu ieplūšana smagi cietušajos uzņēmumos. MVU varēs tieši pieteikties savās vietējās bankās un pie aizdevējiem, kas piedalās shēmā, kuri būs norādīti tīmekļa vietnē www.access2finance.eu.

Aizdevēji, pie kuriem iespējams vērsties

EK un EIB grupa turpinās darbu pie papildu pasākumiem un izmantos visus to rīcībā esošos instrumentus, lai palīdzētu ierobežot koronavīrusa pandēmiju un novērstu tās ekonomiskās sekas.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)