0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSSOCIĀLĀ AIZSARDZĪBATop grozījumi likumā Par valsts pensijām, Labklājības ministrija atbalsta vairākus priekšlikumus

Top grozījumi likumā Par valsts pensijām, Labklājības ministrija atbalsta vairākus priekšlikumus

Rūpīgi izvērtējot visus Saeimas atbildīgajā komisijā iesniegtos priekšlikumus par grozījumiem likumā Par valsts pensijām, Labklājības ministrija (LM) atbalsta vairākus no tiem, informē Marika Kupče, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja. LM piekrīt ierosinājumiem par lēzenāku pensionēšanās vecuma paaugstināšanu. Proti, pensionēšanās vecumu sākot paaugstināt no 2014. gada, to tomēr katru gadu paaugstinot tikai par trīs mēnešiem līdz 2025.gadā tiktu sasniegts 65 gadu vecums. Līdzšinējā likumprojekta redakcija paredzēja 2014. un 2015.gada 1.janvārī pensionēšanās vecumu paaugstināt par trim mēnešiem, bet, sākot ar 2016.gadu, ik gadu to paaugstināt par pusgadu līdz 2020.gadā būtu sasniegts 65 gadu vecums. Atbalstāms ir arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšlikums…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Rūpīgi izvērtējot visus Saeimas atbildīgajā komisijā iesniegtos priekšlikumus par grozījumiem likumā Par valsts pensijām, Labklājības ministrija (LM) atbalsta vairākus no tiem, informē Marika Kupče, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja. LM piekrīt ierosinājumiem par lēzenāku pensionēšanās vecuma paaugstināšanu. Proti, pensionēšanās vecumu sākot paaugstināt no 2014. gada, to tomēr katru gadu paaugstinot tikai par trīs mēnešiem līdz 2025.gadā tiktu sasniegts 65 gadu vecums. Līdzšinējā likumprojekta redakcija paredzēja 2014. un 2015.gada 1.janvārī pensionēšanās vecumu paaugstināt par trim mēnešiem, bet, sākot ar 2016.gadu, ik gadu to paaugstināt par pusgadu līdz 2020.gadā būtu sasniegts 65 gadu vecums. Atbalstāms ir arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšlikums par to, ka līdz 2015.gada 31.decembrim tiek saglabāti pensijas sākumkapitāla aprēķināšanas atvieglojumi cilvēkiem, kuriem darba stāžs ir lielāks par 30 gadiem. Ja cilvēkam laikā no 1996. līdz 1999.gadam alga ir bijusi mazāka par valstī noteikto vidējo apdrošināšanas iemaksu algu, pensijas sākuma kapitāla aprēķināšanā ņem vērā vidējo apdrošināšanas iemaksu algu valstī. Tāpat LM piekrīt saglabāt līdzšinējo invaliditātes pensijas aprēķināšanas kārtību. Vienlaikus LM nesaskata iespējas atbalstīt pārējos iesniegtos priekšlikumus par grozījumiem likumā Par valsts pensijām. Savukārt, kā informē Saeimas Preses dienests, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti šonedēļ sāks skatīt pensiju likuma grozījumiem uz otro lasījumu iesniegtos priekšlikumus. Grozījumiem likumā „Par valsts pensijām” deputāti velta abas šonedēļ plānotās komisijas sēdes 15. un 16.maijā. Par likumprojekta virzību atbildīgajā Sociālo un darba lietu komisijā otrajam lasījumam iesniegti 57 priekšlikumi, tostarp tādi, kas būtiski maina likumprojekta pirmā lasījuma redakciju. Priekšlikumi cita starpā paredz pensionēšanās vecuma palielināšanu uzsākt tikai 2016.gadā, līdz 25 gadiem paaugstināt minimālo apdrošināšanas stāžu, kas dod tiesības uz vecuma pensiju, kā arī triju un vairāku bērnu vecākiem tiesības pieprasīt pensiju pirms noteiktā pensionēšanās vecuma sasniegšanas. Saeimas atbalstītā likumprojekta pirmā lasījuma redakcija paredz no 2014.gada pakāpeniski paaugstināt pensionēšanās vecumu gan vīriešiem, gan sievietēm, līdz 2020.gadā tas sasniegs 65 gadus. Vienlaikus valdības izstrādātie likuma grozījumi paredz paaugstināt minimālo apdrošināšanas stāžu, kas nepieciešams, lai iegūtu tiesības uz valsts vecuma pensiju. 2014.gada to plānots paaugstināt no 10 līdz 15 gadiem, bet 2020.gadā – līdz 20 gadiem. Vienlaikus bez termiņa ierobežojuma plānots saglabāt priekšlaicīgās pensionēšanās iespēju. Likumprojekts ietver vēl virkni citu pensiju likuma izmaiņu.