M. Grebenko: Grāmatveži tiks padarīti par vainīgajiem

Maija Grebenko, žurnāla “Bilance” galvenā redaktore, 29. janvāra preses konferencē, kurā tika runāts par jaunās nodokļu reformas ietekmi uz grāmatvežu darbu, norādīja uz neatbilstību starp valsts pārvaldē deklarēto mērķi – birokrātiskā sloga samazināšanu – un arvien jauniem pienākumiem, kas tiek uzlikti grāmatvežiem.

“Vislielākās bažas man ir par grāmatvežu slodzi. Mums visu laiku tiek stāstīts, ka birokrātija tiek samazināta, bet vienlaikus tiek radīti arvien jauni un jauni grozījumi un papildinājumi, kas uzveļ atbildību arvien vairāk un vairāk. (…) Man nav pārliecības, ka grāmatveži šodien var uzticēties tām programmām, kas viņiem steigā izstrādātas – nevar tik lielā steigā sagatavot kvalitatīvu dokumentu,” sacīja M. Grebenko.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informatīvais tālrunis esot noslogots par 80% vairāk, un tas liecina, ka grāmatvežiem ir daudz neskaidrību, bet VID semināros trūkstot individuālas pieejas, jo situācijas katrā uzņēmumā atšķiras. “Viss beigsies ar to, ka darbiniekam pēc gada būs jāpiemaksā ienākuma nodoklis, jo nodoklis, ko grāmatvedis ieturējis, izrādīsies par mazu. Man sāp sirds par grāmatvežiem, kuri tiks padarīti par vainīgiem, ka neprot rēķināt algas!” brīdināja M. Grebenko. Pilnu fragmentu no viņas uzrunas skatiet šajā video ierakstā:

Līdzīgie raksti:

Atstāt komentāru

  Subscribe  
Paziņot par