Mazajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs piešķirs 10 miljonu eiro finansējumu

21
(0)
Foto: pixabay.com

Capitalia un Eiropas Investīciju fonds (EIF) parakstījuši līgumu par garantiju instrumentu, kas paredz 10 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu turpmāko piecu gadu laikā mazajiem uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Šī garantija ļaus mazajiem uzņēmumiem vieglāk saņemt finansējumu. Līgumu atbalsta Eiropas Stratēģisko investīciju fonds (ESIF), Investīciju plāna Eiropai kodols, un Nodarbinātības un Sociālo Inovāciju (NuSI) programma.

“Capitalia ir pirmais alternatīvā finansējuma sniedzējs Baltijas valstīs, kas ir kvalificējies šai augstu vērtētajai garantiju programmai. Līguma noslēgšana ar EIF nozīmē, ka mazajiem uzņēmumiem spēsim piedāvāt aizdevumu ar daudz pieejamākām procentu likmēm un bez nodrošinājuma prasībām. Šīs programmas ietvaros uzņēmumi varēs saņemt finansējumu līdz pat 25 000 eiro apmērā,” norāda Juris Grišins, Capitalia vadītājs.

Lai kvalificētos atbalsta saņemšanai, uzņēmuma apgrozījums vai bilances apmērs nedrīkst pārsniegt divus miljonus EUR, savukārt darbinieku skaits nedrīkst pārsniegt 9 cilvēkus.

Finansējums uzņēmumiem būs pieejams uz termiņu no 3 mēnešiem līdz 5 gadiem.

Pieteikties aizdevumam un uzzināt citus kvalificēšanās kritērijus iespējams Capitalia mājaslapā www.capitalia.com. NuSI Garantiju Nodarbinātības un sociālo inovāciju (NuSI) programmas ietvaros finansē Eiropas Savienība. Eiropas Komisija ir NuSI Garantijas īstenošanu ir uzticējusi Eiropas Investīciju fondam.

Capitalia ir vadošais alternatīvā finansējuma sniedzējs mazajiem un vidējiem uzņēmumiem Baltijas valstīs un ir pārstāvēts NASDAQ Riga fondu biržā.

Eiropas Nodarbinātības un Sociālās Inovācijas programmas ietvaros Eiropas Komisija atbalsta mikro uzņēmumu un sociālās uzņēmējdarbības finansēšanu 193 miljonu eiro apmērā laika periodā no 2014.-2020. gadam. Mērķis ir palielināt mikrokredītu (līdz 25 000 EUR) pieejamību, īpaši mazaizsargātām personām un mazajiem uzņēmumiem. Eiropas komisija pirmo reizi ar investīcijām līdz pat 500 000 EUR apmērā atbalsta arī sociālos uzņēmumus. Mikrofinansēšana un atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai pirmo reizi tiek ieviests ar Eiropas garantijas palīdzību, kas sniedz iespēju mikrokredītu izsniedzējiem un investoriem sociālajos uzņēmumos sasniegt arī tos uzņēmumus, kurus tie savādāk nevarētu finansēt augstāku riska apsvērumu dēļ. Eiropas Komisija ir izvēlējusies EIF lai ieviestu NuSI garantiju programmu.

Novērtējiet šo rakstu
(0)