0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻILIKUMDOŠANAMinistriju pārdēvēs par Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija

Ministriju pārdēvēs par Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija

VARAM informācija

Valdība 21. maija sēdē lēma un Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija 28. maijā iesniedza izskatīšanai Saeimas sēdē, kurā konceptuāli atbalstīja grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā, kas paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) nosaukumu ar 1. jūliju mainot uz Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju. Gala lēmums ir jāpieņem Saeimas sēdē 2. lasījumā, jo likumprojekts atzīts par steidzamu. Ministrijas nosaukums tiks mainīts, ņemot vērā VARAM un Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) gaidāmo reorganizāciju. Saeimas komisijas pārstāvji un Saeimas citi deputāti aicināja ministrijai padomāt par vārdu “administrācija”, kas jaunajā nosaukumā šķietot mulsinoši. Pie…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Unsplash.com

Valdība 21. maija sēdē lēma un Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija 28. maijā iesniedza izskatīšanai Saeimas sēdē, kurā konceptuāli atbalstīja grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā, kas paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) nosaukumu ar 1. jūliju mainot uz Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju. Gala lēmums ir jāpieņem Saeimas sēdē 2. lasījumā, jo likumprojekts atzīts par steidzamu.

Ministrijas nosaukums tiks mainīts, ņemot vērā VARAM un Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) gaidāmo reorganizāciju. Saeimas komisijas pārstāvji un Saeimas citi deputāti aicināja ministrijai padomāt par vārdu “administrācija”, kas jaunajā nosaukumā šķietot mulsinoši. Pie šīm diskusijām deputāti atgriezīsies likumprojekta otrajā lasījumā

Valdība rīcības plāna ietvaros ir apņēmusies panākt Latvijas saistību izpildi klimata un enerģētikas, vides aizsardzības un dabas resursu pārvaldības mērķu sasniegšanā. Atjaunot dabas resursus, lai cīnītos pret klimata pārmaiņām un saglabātu Latvijas dabas vērtības un bioloģisko daudzveidību arī nākamajām paaudzēm.  Minētā uzdevuma ietvaros, cita starpā līdz 2024. gada 30. jūnijam jāveic vides aizsardzības politikas jomas, izņemot dabas aizsardzības, un ar to saistīto funkciju un attiecīgā personāla, tiesību, saistību, mantas un budžeta programmu pārcelšanu no VARAM uz KEM.

Jaunais nosaukums – Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija – atspoguļo iestādes digitālās transformācijas jomas kompetenci.

Ministrijas nosaukums ir svarīgs elements, kas atspoguļo valsts vai valdības prioritātes un virzienus, likumprojekta iesniedzēji. Mūsdienu digitālajā laikmetā digitālā transformācija ir kļuvusi par būtisku jautājumu visās valsts jomās. No ekonomikas un izglītības līdz veselības aprūpei un valsts pārvaldes pakalpojumiem, digitālās tehnoloģijas ietekmē un veido mūsu ikdienu.

Ministrijas norāda, ka vārds "viedā" ir cieši saistīts ar digitālo transformāciju, simbolizējot tehnoloģisko progresu un inovācijas.

Apzīmējums atspoguļo ar digitālo tehnoloģiju aprīkotu vidi, kā arī pāreju uz savienotām, efektīvām un uz nākotni vērstām sistēmām un infrastruktūru, kas pilnveido sabiedrības sadzīvi un uzņēmējdarbību. Jaunā ministrijas nosaukuma izvēle būtu gan simboliska, gan arī praktiska, norādot uz ministrijas uzdevumu - veicināt valsts digitālo attīstību un nodrošināt efektīvu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem un uzņēmējiem digitālajā vidē.

Ievērot to, ka reorganizācijas ietvaros tiks nodalītas dabas un vides aizsardzības jomas, nodrošinot, ka dabas aizsardzība saņemtu specifisku uzmanību un līdzekļus dabas resursu saglabāšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsardzībai, Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija tiks noteikta kā vadošā valsts pārvaldes iestāde dabas aizsardzības jomā. Savukārt KEM tiks noteikta kā vadošā valsts pārvaldes iestāde vides aizsardzības jomā.

Turklāt pēc VARAM un KEM reorganizācijas, VARAM būs vadošā valsts pārvaldes iestāde tādās jomās kā dabas aizsardzība, reģionālā attīstība, pašvaldību attīstība un pārraudzība, teritorijas attīstības plānošana un zemes pārvaldība, valsts pārvaldes pakalpojumu pārvaldība, informācijas sabiedrības un digitālās transformācijas attīstības plānošana, koordinācija un pārvaldība, kā arī valsts pārvaldes digitālo tehnoloģiju pārvaldība.

Likuma grozījumi arī paredz, ka Ministru kabinets līdz 2028. gada 1. jūlijam izstrādās un iesniegs Saeimai likumprojektus par nepieciešamajiem grozījumiem citos likumos, kas saistīti ar viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministra kompetenci un funkcijām.

Plānots, ka izmaiņas likumā stāsies spēkā 1. jūlijā.

Lasiet arī: