0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ARHĪVSMĀCĪBASMonogrāfijā izdots pētījums par UIN ietekmi Latvijā un Igaunijā

Monogrāfijā izdots pētījums par UIN ietekmi Latvijā un Igaunijā

Monogrāfijā izdots RISEBA asociētā profesora, uzņēmēja A.Prohorova pētījums "Uzņēmumu ienākumu nodoklis Latvijā un Igaunijā: tā ietekme uz uzņēmējdarbību, investīcijām, bezdarba līmeni, nodokļu ieņēmumiem un valsts ekonomisko izaugsmi" . Monogrāfijā tiek pamatots līdz peļņas sadales brīdim atliktā UIN ieviešanas lietderīgums. Šāda UIN maksāšanas sistēma Igaunijā pastāv kopš 2000.gada. Pētījumā ir veikta Igaunijas un Latvijas uzņēmumu uzņēmējdarbības aktivitātes un finanšu rādītāju, tiešo ārzemju investīciju apjomu un virknes makroekonomisko rādītāju salīdzinošā analīze laika periodam no 1996. līdz 2015.gadam. Tāpat ir aprēķināta iespējamā Latvijas IKP papildu pieauguma un budžeta nodokļu ieņēmuma papildu pieauguma prognoze gadījumā, ja Latvijā tiktu ieviests UIN atliktais maksājums. Monogrāfijā iegūtie…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Monogrāfijā izdots RISEBA asociētā profesora, uzņēmēja A.Prohorova pētījums "Uzņēmumu ienākumu nodoklis Latvijā un Igaunijā: tā ietekme uz uzņēmējdarbību, investīcijām, bezdarba līmeni, nodokļu ieņēmumiem un valsts ekonomisko izaugsmi" .

Monogrāfijā tiek pamatots līdz peļņas sadales brīdim atliktā UIN ieviešanas lietderīgums. Šāda UIN maksāšanas sistēma Igaunijā pastāv kopš 2000.gada. Pētījumā ir veikta Igaunijas un Latvijas uzņēmumu uzņēmējdarbības aktivitātes un finanšu rādītāju, tiešo ārzemju investīciju apjomu un virknes makroekonomisko rādītāju salīdzinošā analīze laika periodam no 1996. līdz 2015.gadam. Tāpat ir aprēķināta iespējamā Latvijas IKP papildu pieauguma un budžeta nodokļu ieņēmuma papildu pieauguma prognoze gadījumā, ja Latvijā tiktu ieviests UIN atliktais maksājums. Monogrāfijā iegūtie rezultāti apliecina Dž. Keina (John Keynes) multiplikatora teoriju, P.Samuelsona (Paul Samuelson) multiplikatora-akceleratora un investīciju paātrinājuma teorijas, kā arī A. Lafera (Arthur Laffer) budžeta koncepcijas aktualitāti.

Kā atzīst Dr. oec. Vjačeslavs Dombrovskis, domnīcas CERTUS valdes priekšsēdētājs: "Anatolijs Prohorovs ir faktiski pirmais pētnieks šo sešpadsmit gadu laikā, kas ieguldījis milzīgu darbu, lai sistēmiski izpētītu šo Igaunijas pieredzi, turklāt viņa darbs nāk klajā īstajā laikā un īstajā vietā. Anatolijs ar savu komandu rāda visaptverošu ainu par salīdzinātajiem Igaunijas un Latvijas uzņēmumu rādītājiem pirms un pēc Igaunijas nodokļu eksperimenta ar reinvestēto peļņu. Un skaitļi runā paši par sevi. Ir ļoti patīkami redzēt darbu, kas ievērojami paceļ šobrīd jau ļoti zemu nolaisto “pētījumu latiņu"."

Ar monogrāfijas elektronisko versiju latviešu valodā un tā kopsavilkumu angļu valodā var iepazīties šeit.