Nedēļas nogalē nebūs pieejami vairāki e-pakalpojumi, kas skars arī VID EDS

Foto: visualhunt.lv

Vēršam uzmanību, ka no 26. līdz 29. oktobrim paredzēts veikt tehniskus uzlabojumus Valsts reģionālās attīstības aģentūras informācijas sistēmu un portālu infrastruktūrā, tāpēc nebūs pieejami vairāki e-pakalpojumi un Elektronisko iepirkumu sistēma, tostarp šajā laikā Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) nevarēs veikt maksājumus tiešsaistē, kā arī var tikt traucēta pieslēgšanās caur Latvija.lv (izmantojot internetbankas rekvizītus) un to datu pielasīšana EDS dokumentos, kas tiek saņemti no citām iestādēm.

Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) veiks nozīmīgas sistēmu infrastruktūras izmaiņas, tostarp iekārtu pārvietošanu no viena datu centra uz otru. Iekārtu pārvietošanas laikā nestrādās vairākas sistēmas, tai skaitā, portāls Latvija.lv un tajā pieejamie e-pakalpojumi, Elektronisko iepirkumu sistēma eis.gov.lv, Valsts vienotais ģeotelpiskās informācijas portāls Geolatvija.lv, Teritoriālās attīstības un plānošanas informācijas sistēma tapis.gov.lv un Valsts informācijas sistēmu savietotājs viss.gov.lv, kā rezultātā portāli un e-pakalpojumi šajā laikā nebūs pieejami.

Veicamās izmaiņas neietekmēs informācijas un lietotāju datu drošību.

Tehniskie uzlabojumi ir plānots solis, kas nepieciešams VRAA infrastruktūras ilgtermiņa darbības nodrošināšanai. Tos plānots veikt no 26. oktobra plkst. 18.00 līdz 29. oktobra plkst. 8.00.  Uzlabojumu veikšanas darbiem īpaši ir izvēlēta nedēļas nogale, lai tādējādi neērtības justu pēc iespējas mazāks iedzīvotāju un uzņēmēju, kā arī iestāžu un pašvaldību skaits.

Vienotās pieteikšanās moduļa (Latvija.lv autentifikācija) darbība tehnisko darbu veikšanas laikā netiks pārtraukta. Aicinām iedzīvotājus un uzņēmējus iecerētos e-pakalpojumus, kā arī piedāvājumu iesniegšanu Elektronisko iepirkumu sistēmā veikt līdz piektdienas pēcpusdienai vai ieplānot tos nākamajā nedēļā, sākot no pirmdienas.

Līdzīgie raksti:

Atstāt komentāru

Please Login to comment
  Subscribe  
Paziņot par