No 1.jūlija palielinās kopšanas pabalsti personām ar invaliditāti no bērnības un bērniem ar smagu invaliditāti

0
8
(0)
Foto: Judita Tamošiūnaitė , Pexels.com

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) informē, ka no 2019.gada 1.jūlija par 100 eiro tiks palielināts:

Turpmāk pabalsta apmērs būs 313,34 eiro mēnesī.

Bērna ar invaliditāti kopšanas pabalstu VSAA pārrēķinās  jaunajā apmērā un sāks izmaksāt no 2019.gada 1.jūlija.

Personai ar invaliditāti, kurai nepieciešama kopšana un kura invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības, no 2019.gada 1.jūlija aprēķināto pabalsta starpību izmaksās līdz 2019.gada 1.septembrim. Tātad  par jūliju, augustu un septembri, proti, par visiem trim mēnešiem pabalstu izmaksās līdz 1.oktobrim, kam turpmāk sekos regulāra pabalsta ikmēneša izmaksa.

Pabalstus jaunajā apmērā VSAA pārrēķinās bez personu iesnieguma.

Pabalstu apmērs noteikts Ministru Kabineta noteikumos „Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 22. decembra noteikumos Nr. 1607 „Noteikumi par bērna invalīda kopšanas pabalsta apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību”” un „Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 22.decembra noteikumos Nr.1608 „Noteikumi par pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību invalīdam, kuram nepieciešama kopšana, pabalsta apmēru, kā arī pabalsta apmēra pārskatīšanas kārtību””.

VSAA vērš uzmanību, ka  pabalsta apmērs nemainīsies pilngadīgajām personām ar invaliditāti, kurām sakarā ar smagiem funkcionāliem traucējumiem nepieciešama īpaša kopšana, bet kuriem nav invaliditāte no bērnības – to turpinās izmaksāt līdzšinējā apmērā 213,43 eiro.

Novērtējiet šo rakstu
(0)