0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTINoskaidrots, kas motivē uzņēmumā izmantot licencētas datorprogrammas

Noskaidrots, kas motivē uzņēmumā izmantot licencētas datorprogrammas

Saskaņā ar vakar, 17.martā, publiskotās SKDS aptaujas rezultātiem Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) pārstāvji labi izprot licencētas programmatūras priekšrocības un attiecīgi - nelicencētas programmatūras izmantošanas riskus. Starp galvenajiem motivējošajiem faktoriem licencētu datorprogrammu izmantošanai aptaujātie 90 % gadījumu min pieeju jaunākajām programmu versijām un drošības apsvērumus. Aptauju veicis pētījumu centrs SKDS pēc Datorprogrammu autortiesību apvienības (DAA) pasūtījuma, lai noskaidrotu MVU attieksmi pret licencētas programmatūras izmantošanas nepieciešamību. Lai gan daudzos uzņēmumos nelicencētu datorprogrammu izmatošana joprojām ir aktuāla problēma, pētījums apliecina, ka lielākā daļa Latvijas uzņēmumu ir izglītoti IT jomā - labi apzinās tehnoloģiju nozīmi uzņēmuma darbības uzlabošanā, pievērš uzmanību datu drošībai…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

datoriSaskaņā ar vakar, 17.martā, publiskotās SKDS aptaujas rezultātiem Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) pārstāvji labi izprot licencētas programmatūras priekšrocības un attiecīgi - nelicencētas programmatūras izmantošanas riskus. Starp galvenajiem motivējošajiem faktoriem licencētu datorprogrammu izmantošanai aptaujātie 90 % gadījumu min pieeju jaunākajām programmu versijām un drošības apsvērumus.

Aptauju veicis pētījumu centrs SKDS pēc Datorprogrammu autortiesību apvienības (DAA) pasūtījuma, lai noskaidrotu MVU attieksmi pret licencētas programmatūras izmantošanas nepieciešamību. Lai gan daudzos uzņēmumos nelicencētu datorprogrammu izmatošana joprojām ir aktuāla problēma, pētījums apliecina, ka lielākā daļa Latvijas uzņēmumu ir izglītoti IT jomā - labi apzinās tehnoloģiju nozīmi uzņēmuma darbības uzlabošanā, pievērš uzmanību datu drošībai un izprot licencētas programmatūras vērtību.

90 % no aptaujātajiem atzinuši, ka pieeja regulāriem atjauninājumiem un drošības apsvērumi ir galvenie iemesli, kas motivē uzņēmumā izmantot licencētas datorprogrammas. Tāpat starp spēcīgākajiem motivācijas faktoriem ir apziņa, ka tā rīkoties ir pareizi (89 %), tehniskā atbalsta pieejamība (84 %) un plašākas lietošanas iespējas (82 %), kā arī bargās soda sankcijas par nelicencētu datorprogrammu izmantošanu (79 %).

"Pētījums apliecina, ka absolūtais vairākums MVU pārstāvju apzinās licencētas programmatūras priekšrocības. Vienlaikus 84 % no aptaujātajiem atklāj, ka zemas izmaksas ir būtisks motivējošs faktors licencētu programmu izmantošanai. Šķiet, ne visi uzņēmēji zina, ka šobrīd arvien populārākie programmatūras nomas pakalpojumi ļauj jebkuram uzņēmumam iegūt jaunāko programmatūru par izmaksām, kas standarta biroja programmnodrošinājumam ir pielīdzināmas mobilo sakaru mēneša pakalpojumu maksai," pētījuma rezultātus komentē Sanita Meijere, Datorprogrammu autortiesību apvienības valdes locekle.

"Saskaņā ar jaunākā Eiropas Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa datiem Latvija ir priekšpēdējā vietā Eiropā attiecībā uz tehnoloģiju izmantojumu biznesā, tomēr zināma pozitīva tendence šobrīd ir vērojama. Ceru, ka mūsu uzņēmumi arvien vairāk izmantos tehnoloģiju pieejamību, kas pēdējo gadu laikā līdz ar mākoņpakalpojumu attīstību ir būtiski paplašinājusies. Pasaules dati liecina, ka tie uzņēmumi, kuri aktīvāk izmanto mākoņpakalpojumus, straujāk audzē apgrozījumu un peļņu. Tas attiecas gan uz IT uzņēmumiem, gan uz tiem, kuri izmanto mākoņtehnoloģijas kā rīku savā biznesā," uzsver Microsoft Latvia vadītājs Ēriks Eglītis.

Uzņēmumi apzinās arī riskus, kas saistās ar nelicencētu datorprogrammu izmantošanu - vairāk nekā puse aptaujāto atzīst, ka, izmantojot nelicencētas programmas, pastāv liels risks zaudēt uzņēmuma datus (59 %) un iedzīvoties materiālos zaudējumos (50 %). 35 % norāda uz augstu risku sabojāt savu reputāciju un 27 % - uz augstu risku tikt sauktiem pie kriminālatbildības.

SKDS pētījums veikts 2016. gada februārī un martā, un tā ietvaros aptaujāti 300 mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvji no visas Latvijas.