0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTINoteikta zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas kārtība

Noteikta zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas kārtība

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu „Zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas un uzraudzības kārtība”, ko ceturtdien, 21. februārī, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē. Noteikumu projekts paredz zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas un uzraudzības kārtību, kā arī papildu noteikumus valsts zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanai un uzraudzībai. Noteikumu projekts paredz, ka zinātniskās izpētes mežus veido teritorijas, kurām ir izpētes objekta vai mācību objekta statuss un uz kurām neattiecas būtiskas Meža likuma prasības, kā arī teritorijas, kuras paredzētas jaunu izpētes un mācību objektu ierīkošanai un kuras apsaimnieko saskaņā ar Meža likumu. Šos mežus pārvalda un apsaimnieko institūcija, kas reģistrēta zinātnisko institūciju reģistrā un…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu „Zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas un uzraudzības kārtība”, ko ceturtdien, 21. februārī, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē. Noteikumu projekts paredz zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas un uzraudzības kārtību, kā arī papildu noteikumus valsts zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanai un uzraudzībai.

Noteikumu projekts paredz, ka zinātniskās izpētes mežus veido teritorijas, kurām ir izpētes objekta vai mācību objekta statuss un uz kurām neattiecas būtiskas Meža likuma prasības, kā arī teritorijas, kuras paredzētas jaunu izpētes un mācību objektu ierīkošanai un kuras apsaimnieko saskaņā ar Meža likumu. Šos mežus pārvalda un apsaimnieko institūcija, kas reģistrēta zinātnisko institūciju reģistrā un veic pētījumus meža nozares jomā. Paredzēts, ka zinātniskās izpētes mežus apsaimnieko saskaņā ar plānu.

Valsts zinātniskās izpētes mežus kā līdz šim pārvalda un apsaimnieko Valsts meža dienests. Noteikumu projekts nosaka, ka meža nozares zinātniskajām institūcijām un mācību iestādēm iesniegumi par izpētes un mācību objekta ierīkošanu, mācību un tālākizglītības pasākumiem būs jāiesniedz Valsts meža dienestā. Plānots, ka jaunā kārtība sekmēs zinātniskās izpētes mežu mērķtiecīgu izmantošanu un būs atbalsts zinātnei un izglītībai.

Zinātniskās izpētes mežus apsaimnieko pētījumu veikšanai, ilglaicīgai zinātniskās izpētes, vides un meža monitoringa objektu ierīkošanai un uzturēšanai, kā arī mācību un tālākizglītības atbalstam meža nozares izglītības jomā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: