0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESLIETASPaaugstina zvērinātu tiesu izpildītāju kvalifikācijas eksāmena prasības

Paaugstina zvērinātu tiesu izpildītāju kvalifikācijas eksāmena prasības

Turpmāk zvērinātu tiesu izpildītāju kvalifikācijas eksāmenus būs grūtāk nokārtot, jo otrdien, 29.janvārī, valdība atbalstīja Ministru kabineta noteikumu projektu "Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 18.augusta noteikumos Nr.661 "Zvērinātu tiesu izpildītāju kvalifikācijas eksāmena norises un vērtēšanas kārtība"", kurš paaugstina prasības šī eksāmena nokārtošanai, par piecām samazinot pieļaujamo kļūdu skaitu eksāmena pirmajā daļā (testā) un arī paredzot detalizētāku izvērtēšanu eksāmena otrajai daļai. Zvērināta tiesu izpildītāja kvalifikācijas eksāmenam ir divas daļas – pirmajā daļā eksaminējamais sniedz atbildes uz 45 testa jautājumiem, otrajā daļā sniedz risinājumu juridiskai problēmai. Eksāmena pirmo daļu komisija vērtē, nosakot pareizo atbilžu skaitu aizpildītajā testā. Noteikumu projekts nosaka izmaiņas abu eksāmena daļu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Turpmāk zvērinātu tiesu izpildītāju kvalifikācijas eksāmenus būs grūtāk nokārtot, jo otrdien, 29.janvārī, valdība atbalstīja Ministru kabineta noteikumu projektu "Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 18.augusta noteikumos Nr.661 "Zvērinātu tiesu izpildītāju kvalifikācijas eksāmena norises un vērtēšanas kārtība"", kurš paaugstina prasības šī eksāmena nokārtošanai, par piecām samazinot pieļaujamo kļūdu skaitu eksāmena pirmajā daļā (testā) un arī paredzot detalizētāku izvērtēšanu eksāmena otrajai daļai.

Zvērināta tiesu izpildītāja kvalifikācijas eksāmenam ir divas daļas – pirmajā daļā eksaminējamais sniedz atbildes uz 45 testa jautājumiem, otrajā daļā sniedz risinājumu juridiskai problēmai. Eksāmena pirmo daļu komisija vērtē, nosakot pareizo atbilžu skaitu aizpildītajā testā. Noteikumu projekts nosaka izmaiņas abu eksāmena daļu vērtēšanas kartībā. Eksāmena pirmajā daļā pieļaujamo kļūdaino atbilžu skaits samazināts no 18 uz 13 (saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, eksāmena pirmā daļa ir nokārtota, ja eksaminējamais ir pareizi atbildējis uz ne mazāk kā 32 (iepriekš 27) no 45 testā iekļautajiem jautājumiem). Savukārt eksāmena otrā daļa tiks vērtēta desmit ballu sistēmā līdzšinējo piecu ballu sistēmas vietā. Tādējādi eksaminējamais tiks izvērtēts detalizētāk.

Noteikumi paredz arī samazināt eksaminācijas komisijas skaitlisko sastāvu no deviņām uz septiņām personām, bet nesašaurinot pašreiz noteikto eksaminācijas komisijā iekļaujamo personu loku. Attiecīgi tiks mainīts eksāmena komisijas kvorums, paredzot, ka eksāmenu var uzsākt un tas uzskatāms par notikušu, ja komisijas darbā piedalās ne mazāk kā pieci komisijas locekļi.

Tāpat noteikumu projekts paredz, ka eksāmena protokolu sagatavo divos eksemplāros, no kuriem viens glabājas Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē, bet otrs tiek nodots Tieslietu ministrijai. Noteikumu projekts precizē kārtību, kādā Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome informē zvērinātus tiesu izpildītājus par kvalifikācijas eksāmena norises vietu un laiku, kā arī kārtību, kādā eksaminējamie tiek informēti par eksāmena rezultātiem.

Ar noteikumu projekta tekstu var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: