0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSPabalstus pensionāriem un personām ar invaliditāti izmaksās 1. aprīlī

Pabalstus pensionāriem un personām ar invaliditāti izmaksās 1. aprīlī

Labklājības ministrija

Pensionāriem un personām ar invaliditāti vienreizējās 200 eiro pabalsta izmaksas tiks veiktas ceturtdien, 1. aprīlī, informē Labklājības ministrija. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) vienreizējo 200 eiro pabalstu izmaksās kopā ar ikmēneša pensiju vai pabalstu.  Pirmie maksājumu saņems tie, kuriem izmaksas datums ir svētku diena, 5.aprīlis, jo jau 1.aprīlī ikmēneša maksājums kopā ar 200 eiro pabalstu nonāks saņēmēju kontos. Savukārt Latvijas Pasts nodrošinās piegādi dzīvesvietā. Pārējie maksājumi tiks veikti aprīlī līdz 26.datumam. No cilvēkiem, kuri ikmēneša pensiju, atlīdzību vai pabalstu saņem dzīvesvietā, papildu maksa par 200 eiro pabalsta piegādi netiks ieturēta. Vienreizējs 200 eiro pabalsts saistībā ar Covid-19 izplatības dēļ izsludināto ārkārtējo…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Pensionāriem un personām ar invaliditāti vienreizējās 200 eiro pabalsta izmaksas tiks veiktas ceturtdien, 1. aprīlī, informē Labklājības ministrija.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) vienreizējo 200 eiro pabalstu izmaksās kopā ar ikmēneša pensiju vai pabalstu.  Pirmie maksājumu saņems tie, kuriem izmaksas datums ir svētku diena, 5.aprīlis, jo jau 1.aprīlī ikmēneša maksājums kopā ar 200 eiro pabalstu nonāks saņēmēju kontos. Savukārt Latvijas Pasts nodrošinās piegādi dzīvesvietā. Pārējie maksājumi tiks veikti aprīlī līdz 26.datumam. No cilvēkiem, kuri ikmēneša pensiju, atlīdzību vai pabalstu saņem dzīvesvietā, papildu maksa par 200 eiro pabalsta piegādi netiks ieturēta.

Vienreizējs 200 eiro pabalsts saistībā ar Covid-19 izplatības dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju tiks piešķirts tiem, kuri no 2021. gada 1.marta līdz ārkārtējās situācijas beigām ir Latvijā piešķirtās vecuma, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmēji. Tiesības uz šo pabalstu būs arī tiem, kuri saņem atlīdzību par darbspēju zaudējumu, atlīdzību par apgādnieka zaudējumu vai arī ir valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji.

VSAA aprīlī izmaksās vienreizēju pabalstu arī tiem cilvēkiem, kam ir izdienas pensija, taču tikai tad, ja viņi sasnieguši vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, bet vecuma pensija nav piešķirta. Tāpat 200 eiro saņems arī tie, kam tiesības  uz bērna ar invaliditāti kopšanas pabalstu un pabalstu personām ar invaliditāti, kurām nepieciešama kopšana.

Ja tiesības uz vienreizējo pabalstu 200 eiro apmērā ir radušās pēc 2021.gada 1.marta, to bez personas iesnieguma izmaksās 30 dienu laikā no dienas, kad būs pieņemts lēmums par pensijas, atlīdzības vai pabalsta piešķiršanu. Vienreizējo 200 eiro pabalstu izmaksās neatkarīgi no tā, vai persona ir nodarbināta.

Uz vienreizējo pabalstu nevar vērst parādu piedziņu un ieturējumus, un no tā netiek ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Lai atbalstu nenovirzītu parādu dzēšanai, atbalsta saņēmējam jāinformē tiesu izpildītājs, norādot kontu, kurā atbalsts tiks ieskaitīts. VSAA izziņas šim nolūkam nav jāpieprasa.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: