0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSPapildināts trešo valstu saraksts, par kurām sniedzama informācija VID par tajās atvērtajiem finanšu kontiem

Papildināts trešo valstu saraksts, par kurām sniedzama informācija VID par tajās atvērtajiem finanšu kontiem

Pēc normatīvā akta grozījumiem

Ministru kabineta 2021. gada 22. jūnija noteikumi Nr. 391 “Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 5. janvāra noteikumos Nr. 20 “Kārtība, kādā finanšu iestāde izpilda finanšu kontu pienācīgas pārbaudes procedūras un sniedz Valsts ieņēmumu dienestam informāciju par finanšu kontiem””  aktualizē esošo noteikumu pielikumā iekļauto valstu sarakstu ar Ekvadoras Republiku, Francijas Jaunkaledonijas teritoriju, Kazahstānas Republiku, Libērijas Republiku, Marokas Karalisti, Omānas Sultanātu un Peru Republiku, lai Valsts ieņēmumu dienests (VID) saņemtu informāciju par Latvijas Republikas rezidentu finanšu līdzekļiem, kas tiek turēti šo valstu finanšu iestāžu finanšu kontos. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (ESAO) ir izstrādājusi…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Allie Smith – Unsplash

Ministru kabineta 2021. gada 22. jūnija noteikumi Nr. 391 “Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 5. janvāra noteikumos Nr. 20 “Kārtība, kādā finanšu iestāde izpilda finanšu kontu pienācīgas pārbaudes procedūras un sniedz Valsts ieņēmumu dienestam informāciju par finanšu kontiem””  aktualizē esošo noteikumu pielikumā iekļauto valstu sarakstu ar Ekvadoras Republiku, Francijas Jaunkaledonijas teritoriju, Kazahstānas Republiku, Libērijas Republiku, Marokas Karalisti, Omānas Sultanātu un Peru Republiku, lai Valsts ieņēmumu dienests (VID) saņemtu informāciju par Latvijas Republikas rezidentu finanšu līdzekļiem, kas tiek turēti šo valstu finanšu iestāžu finanšu kontos.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (ESAO) ir izstrādājusi Daudzpusējo kompetento iestāžu līgumu par automātisko informācijas apmaiņu par finanšu kontiem (MCAA), kurā, pamatojoties uz Konvencijas par savstarpējo administratīvo palīdzību nodokļu jomā 6. pantu, ir atrunāta kārtība, kādā valstij jāievieš Globālais standarts par automātisko informācijas apmaiņu par finanšu kontiem nodokļu jomā.

Saskaņā ar parakstīto MCAA, Omānas Sultanāts un Peru Republika pirmo informācijas apmaiņu ar sadarbības valstīm veica 2020. gadā, Ekvadoras Republika, Francijas Jaunkaledonijas teritorija un Kazahstānas Republika pirmo reizi apmainīsies ar informāciju 2021. gadā, savukārt Marokas Karaliste – 2022. gadā. Libērijas Republika parakstīja MCAA 2020. gada septembrī, taču uz šo brīdi nav noteikusi pirmo informācijas apmaiņas datumu.

Pilns valstu valstu saraksts pieejams Ministru kabineta 2016. gada 5. janvāra noteikumu Nr.20 Kārtība, kādā finanšu iestāde izpilda finanšu kontu pienācīgas pārbaudes procedūras un sniedz Valsts ieņēmumu dienestam informāciju par finanšu kontiem pielikumā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: