0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSSOCIĀLĀ AIZSARDZĪBAPaplašināts ārstniecības personu loks, kas var izsniegt darbnespējas lapas

Paplašināts ārstniecības personu loks, kas var izsniegt darbnespējas lapas

Pēc Veselības ministrijas informācijas

Lai pilnveidotu darbnespējas lapu izsniegšanu – gan ārstniecības personām to izrakstīšanā, gan to saņemšanu pacientiem, 25. jūnijā pieņemti Veselības ministrijas izstrādātie noteikumi "Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība". Noteikumi paredz, ka arī zobārsti un vecmātes varēs izrakstīt darbnespējas lapu (DNL). Līdz šim to varēja darīt tikai ārsts vai ārsta palīgs. Noteikumi paredz, ka ārstniecības iestādē strādājošs zobārsts varēs izsniegt darbnespējas lapu par pirmajām trim dienām saistībā ar veiktām manipulācijām zobārstniecībā vai mutes dobuma saslimšanu. Līdz šim cilvēkiem bija jāvēršas pie ģimenes ārsta, kas radīja papildus slogu gan ārstiem, gan pacientam, kā arī netika skaidri regulēts,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Darba nespēja
Foto: Unsplash.com

Lai pilnveidotu darbnespējas lapu izsniegšanu – gan ārstniecības personām to izrakstīšanā, gan to saņemšanu pacientiem, 25. jūnijā pieņemti Veselības ministrijas izstrādātie noteikumi "Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība". Noteikumi paredz, ka arī zobārsti un vecmātes varēs izrakstīt darbnespējas lapu (DNL). Līdz šim to varēja darīt tikai ārsts vai ārsta palīgs.

Noteikumi paredz, ka ārstniecības iestādē strādājošs zobārsts varēs izsniegt darbnespējas lapu par pirmajām trim dienām saistībā ar veiktām manipulācijām zobārstniecībā vai mutes dobuma saslimšanu. Līdz šim cilvēkiem bija jāvēršas pie ģimenes ārsta, kas radīja papildus slogu gan ārstiem, gan pacientam, kā arī netika skaidri regulēts, cik ilgas DNL šādos gadījumos ir, piemēram, zoba izraušanas komplikāciju gadījumā.

Vecmātes savukārt varēs izsniegt darbnespējas lapu saistībā ar grūtniecību un pēcdzemdību periodu.

Kā papildus kontroles mehānisms pie ilgstošām DNL noteikumi paredz 90 dienu DNL kontroli ar klātienes novērtējumu, izņemot gadījumus, ja persona atrodas stacionārā. 

Ja darbnespēja turpinās ilgāk par 90 dienām, ārstam klātienē būs jānovērtē personas veselības stāvoklis.

Nepieciešamības gadījumā ārsts noslēgs esošo lapu B un izsniegs jaunu — iepriekšējās B darbnespējas lapas turpinājumu.

Saistībā ar Covid-19 infekciju DNL varēs izsniegt ne ilgāk kā par pirmajām 6 dienām, bet, darba nespējai turpinoties, pacientam būs jādodas vizītē pie ārsta (ne vēlāk kā līdz 7. dienai no DNL sākuma). Izmaiņas saistītas ar to, ka Covid-19 vairs nav bīstamo infekcijas slimību sarakstā, taču saslimšanas izplatības ierobežošanai nepieciešams ievērot noteiktus piesardzības pasākumus.

Turpmāk ārvalstīs izsniegta DNL, izmantojot vienoto veidlapu, uzreiz būs iesniedzama Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā. Tādējādi vairs nevajadzēs to pieprasīt ārstam Latvijā, kas radīja papildus slogu gan mediķiem, gan pacientiem, risinot jautājumus par vajadzīgo dokumentu noformēšanu pabalsta saņemšanai.

Lasiet arī: