0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIPar krājumu ziedojumiem un to vērtības noteikšanu

Par krājumu ziedojumiem un to vērtības noteikšanu

Pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumā izveidojusies situācijā, kurā atsevišķu preču derīguma termiņš tuvojas “derīgs līdz” (vai “ieteicams līdz”) noteiktajam datumam, kā arī ir preces, kuras neapmierina pircēju prasības, bojāts to izskats, un tml. iemeslu dēļ uzņēmums koriģē patēriņam derīgu preču iegādes vērtību (t.i., preces noceno). Daļu no minētajām precēm uzņēmums pārdod, bet daļu - ziedo sabiedriskā labuma organizācijai saskaņā ar Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma 12.panta pirmās daļas 1.punktu. Vai šim uzņēmumam preču vērtības samazinājums nav klasificējams kā preču zudums, un no kādas preču vērtības ir nosakāma ziedotā summa uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) aprēķināšanas vajadzībām? Atbildi sagatavojis…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: visualhunt.com

Pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumā izveidojusies situācijā, kurā atsevišķu preču derīguma termiņš tuvojas “derīgs līdz” (vai “ieteicams līdz”) noteiktajam datumam, kā arī ir preces, kuras neapmierina pircēju prasības, bojāts to izskats, un tml. iemeslu dēļ uzņēmums koriģē patēriņam derīgu preču iegādes vērtību (t.i., preces noceno). Daļu no minētajām precēm uzņēmums pārdod, bet daļu - ziedo sabiedriskā labuma organizācijai saskaņā ar Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma 12.panta pirmās daļas 1.punktu.

Vai šim uzņēmumam preču vērtības samazinājums nav klasificējams kā preču zudums, un no kādas preču vērtības ir nosakāma ziedotā summa uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) aprēķināšanas vajadzībām?

Atbildi sagatavojis Valsts ieņēmumu dienests

Situācijā, kad pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmums koriģē patēriņam derīgu preču iegādes vērtību minēto iemeslu dēļ, šo preču vērtības samazinājums nav klasificējams kā preču zudums un nav jāņem vērā, nosakot un kontrolējot zudumu normatīvu UIN aprēķināšanai. Tādējādi minēto preču iegādes vērtības samazinājuma summa pēc ekonomiskās būtības ir uzskatāma par izdevumiem, kas saistīti ar nodokļa maksātāja saimniecisko darbību, un neveido ar UIN apliekamu objektu. Piemērojot Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma 12. panta pirmās daļas 1. vai 2. punktā noteikto UIN atvieglojumu ziedotājiem, uzņēmums ziedoto summu  nosaka atbilstoši ziedoto preču iegādes vērtībai, neņemot vērā krājumu vērtības samazinājumu.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: