Par Latvijas Valsts prezidentu ievēlēts Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits

0
8
(0)
Valsts prezidenta amata kandidāti (no kreisās): Egils Levits, Juris Jansons un Didzis Šmits. Foto: Saeimas kanceleja

Saeima ārkārtas sēdē 29.maijā Valsts prezidenta amatā ievēlēja Egilu Levitu. Atklātā balsošanā, balsojot ar vēlēšanu zīmēm, pirmajā vēlēšanu kārtā Egila Levita kandidatūru atbalstīja 61, bet pret bija 32 deputāti. Valsts prezidenta amatam bija izvirzīti trīs kandidāti: Egils Levits, Juris Jansons un Didzis Šmits.

Saskaņā ar Satversmi Valsts prezidents ir ievēlēts ar ne mazāk kā 51 balss vairākumu.

Egils Levits līdz šim bija Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis, kā arī starptautiskās publisko tiesību asociācijas Societas iuris Publici Europaei valdes loceklis.

Savulaik Egils Levits bijis arī 5.Saeimas deputāts, tieslietu ministrs un Ministru prezidenta biedrs Valda Birkava valdībā, kā arī Latvijas vēstnieks Vācijā, Austrijā, Ungārijā un Šveicē. Jaunievēlētais Valsts prezidents bijis arī Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis.

Tāpat Egils Levits vadījis Valsts prezidenta Konstitucionālo tiesību komisiju, kā arī bijis Latvijas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas koncepcijas autors un Satversmes preambulas jeb ievada autors.

Egils Levits absolvējis Hamburgas Universitātes Juridisko fakultāti un Sociālo zinātņu un filozofijas fakultātes Politisko zinātņu nodaļu.

Novērtējiet šo rakstu
(0)