0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESGRĀMATVEDĪBAPar naudas nesakritību kasē un darbu pie kases aparāta monitora

Par naudas nesakritību kasē un darbu pie kases aparāta monitora

Jautājums: cik lielai jābūt naudas nesakritībai kasē, lai kasierim par to sastādītu aktu? Vai kasieris drīkst strādāt sešas stundas bez pārtraukuma pie kases aparāta monitora?   Atbildi sniedz Austris Kalniņš, jurists, Latvijas Tirgotāju asociācijas padomnieks   Atbildot uz Jūsu uzdotajiem jautājumiem, ziņoju, ka naudas nesakritības apmērs kases aparātos nav noteikts kā kvalificējoša pazīme nevienā normatīvā aktā. Par šāda veida pārkāpumu var sodīt pārdevēju pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 156.1 panta "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtības neievērošana, šo ierīču un iekārtu lietotāju un apkalpojošo dienestu pienākumu nepildīšana", taču viss atkarīgs no konkrētās Valsts ieņēmumu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
kases aparatsJautājums: cik lielai jābūt naudas nesakritībai kasē, lai kasierim par to sastādītu aktu? Vai kasieris drīkst strādāt sešas stundas bez pārtraukuma pie kases aparāta monitora?
 
Atbildi sniedz Austris Kalniņš, jurists, Latvijas Tirgotāju asociācijas padomnieks
 
Atbildot uz Jūsu uzdotajiem jautājumiem, ziņoju, ka naudas nesakritības apmērs kases aparātos nav noteikts kā kvalificējoša pazīme nevienā normatīvā aktā. Par šāda veida pārkāpumu var sodīt pārdevēju pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 156.1 panta "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtības neievērošana, šo ierīču un iekārtu lietotāju un apkalpojošo dienestu pienākumu nepildīšana", taču viss atkarīgs no konkrētās Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas gribas un likuma izpratnes, tāpat no  situācijas. Ja starpība ir maza, tad vēl varētu izmantot LAPK 21.pantu, tas ir, aprobežoties ar mutvārdu aizrādījumu pārkāpējam.
 
Par pārtraukumiem darbā kasierim-operatoram ieteicams vērsties Valsts darba inspekcijā vai Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūtā.
 
Redakcija piebilst, ka vērā ņemams arī Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumu Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība" noteiktais.
Tāpat vērts iepazīties ar Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras izstrādāto materiālu:  Prakses standarts mazumtirdzniecības nozarei un Ar displeju izmantošanu saistīto risku novērtēšanas un novēršanas vadlīnijas", kurā ieteikts ieviest 10-15 minūšu ilgas pauzes pēc 90 minūšu ilga darba pie displeja; tomēr gadījumos, kad uzdevums prasa īpašu uzmanību, vēlams ieturēt 10 minūšu pauzi katras 60 minūtes. Pretējā gadījumā paužu biežumu var samazināt, taču ne vairāk kā līdz vienai pauzei katras divas stundas.
Tāpat spēkā ir Ministru kabineta 2002.gada 6.augusta noteikumi Nr.343 "Darba aizsardzības prasības, strādājot ar displeju". Noteikumi paredz, ka darba devējam ir pienākums plānot nodarbināto darbu tā, lai ikdienas darbā pie displeja būtu periodiski pārtraukumi vai tiktu mainīts darba raksturs, lai darbā ar displeju samazinātu redzes, fizisko un garīgo slodzi;