0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKLIENTU IZPĒTE, SANKCIJASPar nepietiekamu klientu izpēti VID soda arī grāmatvedības, revīzijas un audita ārpakalpakalpojumu sniedzējus

Par nepietiekamu klientu izpēti VID soda arī grāmatvedības, revīzijas un audita ārpakalpakalpojumu sniedzējus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aktīvi veic pārbaudes uzņēmumos, kas sniedz grāmatvedības, revīzijas un audita pakalpojumus, lai pārliecinātos, kā tiek ievērota Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma (NILLTFN) prasību izpilde. No  VID publicētās informācijas izriet, ka biežākie pārbaudēs konstatētie trūkumi ir Iekšējā kontroles sistēmā atklātas nepilnības, nav veikta darbinieku apmācība, nepietiekama klientu izpēte, tai skaitā nav noskaidroti patiesie labumu guvēji, kā arī nav noteikti NILLTF riski. Lursoft apkopotā informācija rāda, ka par likuma prasību neievērošanu VID no š.g. maija līdz jūlija vidum sodījis jau 75 uzņēmumus. Salīdzināšanai laika periodā no 2017. gada novembra līdz 2019. gada…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aktīvi veic pārbaudes uzņēmumos, kas sniedz grāmatvedības, revīzijas un audita pakalpojumus, lai pārliecinātos, kā tiek ievērota Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma (NILLTFN) prasību izpilde.

No  VID publicētās informācijas izriet, ka biežākie pārbaudēs konstatētie trūkumi ir Iekšējā kontroles sistēmā atklātas nepilnības, nav veikta darbinieku apmācība, nepietiekama klientu izpēte, tai skaitā nav noskaidroti patiesie labumu guvēji, kā arī nav noteikti NILLTF riski.

Lursoft apkopotā informācija rāda, ka par likuma prasību neievērošanu VID no š.g. maija līdz jūlija vidum sodījis jau 75 uzņēmumus.

Salīdzināšanai laika periodā no 2017. gada novembra līdz 2019. gada aprīlim sodi bija piemēroti 52 uzņēmumiem. Kopējais piemērotā soda apmērs sasniedz jau gandrīz 240  000 eiro. Trešā daļa no visiem uzņēmumiem, kuriem piemēroti sodi, ir grāmatvedības, revīzijas un audita pakalpojumu sniedzēji.

Analizējot šos uzņēmumus, redzams, ka tie bijuši aktīvi saimnieciskās darbības veicēji un kā ārpakalpojuma sniedzēji par 2018.gadu sagatavojuši finanšu pārskatus 1016 uzņēmumiem.

VID organizētajos semināros un izdales materiālos norādīts ieteikums klientu izpētei izmantot publisko informāciju, tai skaitā  Lursoft kā informācijas avotu. Daudzi Lursoft klienti jau atzinuši, ka VID savās organizētajās pārbaudēs atzinīgi novērtē, ja klientu pārbaudes procesā tiek izmantoti Lursoft pakalpojumi. Tādēļ, lai veiktu klientu izpēti, ir iespēja izmantot šādus pakalpojumus:

  • AML izziņu, kas veidota saskaņā ar VID vadlīnijām, vienkopus parādot svarīgākos datus, kas ļauj veikt risku novērtējumu – juridiskās formas, īpašnieku un patieso labuma guvēja valsts u.c. riskus, kā arī automatizēti pārbauda sakritības sankciju sarakstos;
  • Uzņēmuma pilno izziņu, kurā ir iekļauta informācija gan par uzņēmuma amatpersonām un dalībniekiem, gan arī par patiesajiem labuma guvējiem;
  • Personu saistību grafu, kas uzskatāmi atspoguļo personu saistības ar uzņēmumiem.
  • Sadarbības partneru un klientu monitoringu, kas palīdz veikt nepieciešamo uzraudzību un sekot līdzi izmaiņām klientu/partneru statusā uzņēmumu reģistrā, Maksātnespējas datu bāzē, būt informētam, ja tiek reģistrēti nodokļu parādi u.c.

Lai veiktu esošo klientu sākotnēju izpēti, lietderīgi izmantot Datu atlases iespējas, kas ļauj pārbaudīt klientus, atlasot informāciju par uzņēmuma pārstāvjiem, darbības nozari u.c. izvērtēšanai svarīgu informāciju.

*Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija un terorisma finansēšana