0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻICITIPar uzņēmējdarbības riska valsts nodevu 2024. gadā

Par uzņēmējdarbības riska valsts nodevu 2024. gadā

VID informācija

  Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka 2023. gada 5. decembrī ir pieņemti Ministru kabineta 2023. gada 5. decembra noteikumi Nr. 701 “Noteikumi par uzņēmējdarbības riska valsts nodevu 2024. gadā”, kas stājas spēkā 2024. gada 1. janvārī. Šo noteikumu tiesiskais regulējums 2024. gadā nemaina ietekmi uz darba devējiem. Pieņemtais tiesiskais regulējums labvēlīgi ietekmē darba devējus, jo nodeva tiek saglabāta 2023. gada apmērā, ievērojot līdzšinējos nosacījumus, proti: nodevas apmērs ir 0,36 eiro mēnesī; darba devējs aprēķina un samaksā nodevu par katru darbinieku, ar kuru nodibinātas darba tiesiskās attiecības; darba devējam nav jāmaksā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

 

Foto: Ivan Samkov from Pexels

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka 2023. gada 5. decembrī ir pieņemti Ministru kabineta 2023. gada 5. decembra noteikumi Nr. 701 “Noteikumi par uzņēmējdarbības riska valsts nodevu 2024. gadā”, kas stājas spēkā 2024. gada 1. janvārī.

Šo noteikumu tiesiskais regulējums 2024. gadā nemaina ietekmi uz darba devējiem. Pieņemtais tiesiskais regulējums labvēlīgi ietekmē darba devējus, jo nodeva tiek saglabāta 2023. gada apmērā, ievērojot līdzšinējos nosacījumus, proti:

  • nodevas apmērs ir 0,36 eiro mēnesī;
  • darba devējs aprēķina un samaksā nodevu par katru darbinieku, ar kuru nodibinātas darba tiesiskās attiecības;
  • darba devējam nav jāmaksā nodeva par darbiniekiem, par kuriem tiek maksāts sezonas laukstrādnieku ienākuma nodoklis;
  • aprēķināto nodevu darba devējs norāda likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” noteiktajā ziņojumā par obligātajām iemaksām no darba ņēmēja darba ienākumiem.
  • Būtiski ievērot, ka saskaņā ar 2023. gada 23. martā Saeimā pieņemtajiem grozījumiem likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā” no 2023. gada 1. oktobra nodevu par saviem darbiniekiem maksā arī fiziskās personas, kuras algo darbiniekus.
VID reizi ceturksnī līdz nākamā mēneša pēdējam datumam Maksātnespējas kontroles dienestam sniedz šādus nepersonalizētus statistikas datus pa mēnešiem:
  • to darba devēju skaitu, kuri aprēķina un maksā valsts nodevu;
  • to darba ņēmēju skaitu, par kuriem ir aprēķināta valsts nodeva;
  • aprēķinātos ieņēmumus no valsts nodevas par attiecīgo periodu;
  • faktiskos ieņēmumus no valsts nodevas par attiecīgo periodu.
Atgādinām, ka nodevu par pārskata mēnesi darba devējs samaksā vienotajā nodokļu kontā ne vēlāk kā līdz nākamā mēneša 23. datumam. Lasiet arī