0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIParāds likvidētajam (likvidējamam) uzņēmumam

Parāds likvidētajam (likvidējamam) uzņēmumam

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Uzņēmums A ir saņēmis avansu no uzņēmuma B. Uzņēmums B līdz galam nebija izpildījis savas saistības pret uzņēmumu A, līdz ar to gala rēķins tā arī netika izrakstīts. Vēlāk tika konstatēts, ka uzņēmums B ir likvidēts. Ko darīt ar šo saņemto avansu uzņēmumam A? Vai, atzīstot ieņēmumos, ir jārēķinās, ka būs jāmaksā nodokļi? Atbilde Domājams, ka minēto avansu varētu iekļaut ieņēmumos bez nodokļu sekām, jo spēkā esošais UIN likums (atšķirībā no likuma "Par UIN") neparedz nodokļa veidošanu no…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Parāds likvidētajam (likvidējamam uzņēmumam
Foto: Third Serving – Unsplash

Uzņēmums A ir saņēmis avansu no uzņēmuma B. Uzņēmums B līdz galam nebija izpildījis savas saistības pret uzņēmumu A, līdz ar to gala rēķins tā arī netika izrakstīts. Vēlāk tika konstatēts, ka uzņēmums B ir likvidēts. Ko darīt ar šo saņemto avansu uzņēmumam A? Vai, atzīstot ieņēmumos, ir jārēķinās, ka būs jāmaksā nodokļi?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore. Foto: Aivars Siliņš

Domājams, ka minēto avansu varētu iekļaut ieņēmumos bez nodokļu sekām, jo spēkā esošais UIN likums (atšķirībā no likuma "Par UIN") neparedz nodokļa veidošanu no peļņas, kas rodas ieņēmumu palielināšanas gadījumā.

Nodoklis radīsies tad, ja peļņa tiks izmantota, piemēram, novirzot to dividendēm vai arī izmantojot to darījumiem, kas nav saistīti ar saimniecisko darbību. 

NB! Jāņem vērā arī "likvidējamā" uzņēmuma situācija (terminoloģija un juridiskās nianses), proti, vai pastāv varbūtība, ka administrators vērsīsies pie jums kā pie debitora. 

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada jūlija (475.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: