0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIParedz papildu nosacījumus, kad varēs atteikt PVN reversās kārtības piemērošanu importa darījumos

Paredz papildu nosacījumus, kad varēs atteikt PVN reversās kārtības piemērošanu importa darījumos

Finanšu ministrija ir sagatavojusi noteikumu projektu “Grozījumi Ministru kabineta 2013.gada 3.janvāra noteikumos Nr.17 “Pievienotās vērtības nodokļa likuma normu piemērošanas kārtība un atsevišķas prasības pievienotās vērtības nodokļa maksāšanai un administrēšanai””, ko paredzēts skatīt 2. jūlija valdības sēdē. Grozījumu mērķis ir saskaņot spēkā esošo regulējumu ar Eiropas Savienības regulējumu un Pievienotās vērtības nodokļa likumu attiecībā uz apgrieztās jeb reversās PVN maksāšanas kārtības piemērošanu un īpašās atļaujas importa darījumos apturēšanu un anulēšanu. Ar grozījumiem rosināts samazināt nodokļu parāda esamību valsts budžetam no 1430 euro uz 150 euro, kā arī samazināt termiņu radušos…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Tristan Taussac no Visualhunt.com / CC BY-ND

Finanšu ministrija ir sagatavojusi noteikumu projektu “Grozījumi Ministru kabineta 2013.gada 3.janvāra noteikumos Nr.17 “Pievienotās vērtības nodokļa likuma normu piemērošanas kārtība un atsevišķas prasības pievienotās vērtības nodokļa maksāšanai un administrēšanai””, ko paredzēts skatīt 2. jūlija valdības sēdē. Grozījumu mērķis ir saskaņot spēkā esošo regulējumu ar Eiropas Savienības regulējumu un Pievienotās vērtības nodokļa likumu attiecībā uz apgrieztās jeb reversās PVN maksāšanas kārtības piemērošanu un īpašās atļaujas importa darījumos apturēšanu un anulēšanu.

Ar grozījumiem rosināts samazināt nodokļu parāda esamību valsts budžetam no 1430 euro uz 150 euro, kā arī samazināt termiņu radušos saistību nokārtošanai no 12 mēnešiem uz 3 mēnešiemValsts ieņēmumu dienestam (VID)  iesniegumu izsniegšanai un  lēmumu pieņemšanai par īpašās atļaujas preču importa darījumos piešķiršanu vai par atteikumu piešķirt šo atļauju tiktu atvēlētas 15 darba dienas. Turklāt VID ne tikai audita, bet arī regulāro nodokļu administrēšanas pasākumu laikā būtu tiesības konstatēt, ka reģistrēts PVN maksātājs nav atbilstoši norādījis aprēķināto PVN summu par importētajām precēm atbilstošā taksācijas perioda PVN deklarācijā.

Ar noteikumu grozījumiem papildu iepriekšminētajam vēl paredzēts anulēt atļauju, ja reģistrēts PVN maksātājs:
  • pēdējo 12 mēnešu laikā nav veicis importa darījumus;
  • juridiskai personai ilgāk par vienu mēnesi nav nevienas amatpersonas vai tās valdei nav pārstāvības tiesību;
  • juridiskās personas amatpersona vai reģistrēts PVN maksātājs – fiziskā persona ir iekļauta riska personu sarakstā atbilstoši likumam “Par nodokļiem un nodevām”.

Noteikumu anotācija norādīts, ka uz 2018.gada 31.decembri kopējais nodokļu parāds, kas lielāks par 1 430 euro, ir bijis 272 reģistrētiem PVN maksātājiem, kuriem izsniegta atļauja piemērot īpašo PVN režīmu preču importa darījumos, sastādot 4,5 milj. eiro, t.sk. PVN parāds bija 2,1 milj. eiro.

Samazinot parāda esamību valsts budžetam no 1430 eiro uz 150 eiro un termiņu radušos saistību nokārtošanai no 12 mēnešiem uz 3 mēnešiem, atļauja īpašā PVN režīma preču importa darījumos piemērošanai tiktu anulēta 249 reģistrētiem PVN maksātājiem. Tāpat, nosakot jaunu kritēriju atļaujas īpašā PVN režīma preču importa darījumos anulēšanai, gadījumos, ja reģistrēts PVN maksātājs nav veicis importa darījumus pēdējo 12 mēnešu laikā, - atļauja tiktu anulēta 1914 reģistrētiem PVN maksātājiem.

Ministrija noteikumu anotācijā norādījusi, ka ir ziņas par 13 PVN maksātājiem, kuriem ir izsniegta atļauja īpašā nodokļa režīma preču importa darījumos piemērošanai un kuriem nav aktuālas  amatpersonas, bet ir tikai pilnvarotas personas ar tiesībām pārstāvēt pilnvaru apmērā.

Atgādinām, ka 1. jūlijā spēkā stājas grozījumi Pievienotās vērtības likumā, kas pieņemti 2019. gada 30. maijā, un kuros tiek paredzēts, ka tiek mainīti Pievienotās vērtības nodokļa likumā noteiktie nosacījumi īpašās atļaujas preču importa darījumiem izsniegšanai.

Izlaižot preces brīvam apgrozījumam, reģistrētam PVN maksātājam, kurš ir saņēmis attiecīgu atļauju, ir tiesības atlikt PVN samaksu valsts budžetā, līdz brīdim, kad iesniedzama PVN deklarācija par attiecīgo taksācijas periodu. Ieviešot šādu PVN piemērošanas izvēles normu, katra Eiropas Savienības dalībvalsts ir tiesīga noteikt tās piemērošanu un tvērumu.

Lasiet arī:

VID varēs bargāk vērsties pret krāpšanos PVN jomā

VID informē par svarīgiem grozījumiem PVN likumā