0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIPārmaksātas sociālās iemaksas

Pārmaksātas sociālās iemaksas

Redakcija

Kādos gadījumos var izveidoties "pārmaksātās sociālās iemaksas", izņemot gadījumus, kad darba devēja (vai pašnodarbinātā) ziņojumā bija ieviesusies kļūda? Atbilde Sociāli apdrošināto personu pārmaksātās iemaksas atmaksā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra Ministru kabineta noteiktajā kārtībā (Valsts sociālās apdrošināšanas likuma 21.1 pants). Pārmaksātās iemaksas, kuru apmērs nesasniedz 22,41 eiro, tiek uzkrātas un atmaksātas pēc tā kalendāra gada beigām, kurā tās sasniedz vai pārsniedz 22,41 eiro. Katra darba devēja pārmaksātās obligātās iemaksas Valsts ieņēmumu dienests novirza citu nodokļu parādu segšanai, ja tādi ir, vai ieskaita nākamo periodu maksājumos, vai pēc darba devēja pieprasījuma atmaksā. Valsts sociālās apdrošināšanas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Kādos gadījumos var izveidoties "pārmaksātās sociālās iemaksas", izņemot gadījumus, kad darba devēja (vai pašnodarbinātā) ziņojumā bija ieviesusies kļūda?
Foto: Michael Oeser – Unsplash

Kādos gadījumos var izveidoties “pārmaksātās sociālās iemaksas”,
izņemot gadījumus, kad darba devēja (vai pašnodarbinātā) ziņojumā bija ieviesusies kļūda?

Atbilde

Sociāli apdrošināto personu pārmaksātās iemaksas atmaksā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra Ministru kabineta noteiktajā kārtībā (Valsts sociālās apdrošināšanas likuma 21.1 pants).

Pārmaksātās iemaksas, kuru apmērs nesasniedz 22,41 eiro, tiek uzkrātas un atmaksātas pēc tā kalendāra gada beigām, kurā tās sasniedz vai pārsniedz 22,41 eiro.

Katra darba devēja pārmaksātās obligātās iemaksas Valsts ieņēmumu dienests novirza citu nodokļu parādu segšanai, ja tādi ir, vai ieskaita nākamo periodu maksājumos, vai pēc darba devēja pieprasījuma atmaksā.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, atbildot uz redakcijas jautājumu, paskaidroja, ka pārmaksātās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas var izveidoties, piemēram, ja personai, aprēķinot algu, ir bijusi piemērota nepareiza nodokļa likme, t.i., persona jau ir sasniegusi vecumu, kas dod tiesības saņemt valsts vecuma pensiju, bet nodokļu likme ir piemērota kā vispārējā gadījumā. Vai arī persona, kura nav bijusi darba attiecībās un ir brīvprātīgi pievienojusies sociālajai apdrošināšanai, turpinājusi veikt brīvprātīgās iemaksas arī tad, kad uzsākusi darba attiecības [un kļuva par obligātā kārtā sociāli apdrošinātu personu].

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada jūlija (475.) numurā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: