0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIPašvaldībām plāno piešķirt lielākas iespējas ierobežot mītiņus un gājienus

Pašvaldībām plāno piešķirt lielākas iespējas ierobežot mītiņus un gājienus

Pirmdien, 11. februārī, Ministru kabineta komitejas sēdē plānots skatīt likumprojektu "Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem"", kas plāno dot pašvaldībām plašākas tiesības ierobežot pulcēšanās brīvību. Likumprojekts paredz, ka pašvaldība būs tiesīga noteikt sapulces, gājiena, piketa vai līdzīga pasākuma ierobežojumus, ja nespēs vienoties ar pasākuma organizatoriem par izmaiņām pasākuma norises vietā, laikā vai veidā, lai netiktu apdraudēti attiecīgā pasākuma dalībnieki vai radīti citi riski. Ja arī ar ierobežošanu noteiktus riskus nevarēs novērst, pašvaldība būs tiesīga pieņemt lēmumu aizliegt pasākuma norisi, ja tiek konstatēts, ka tā rīkošana apdraudēs citu cilvēku…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Oligarhu kapusvētki. Foto: Ikars Kubliņš, www.photoriga.com, Plz.lv

Pirmdien, 11. februārī, Ministru kabineta komitejas sēdē plānots skatīt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””, kas plāno dot pašvaldībām plašākas tiesības ierobežot pulcēšanās brīvību.

Likumprojekts paredz, ka pašvaldība būs tiesīga noteikt sapulces, gājiena, piketa vai līdzīga pasākuma ierobežojumus, ja nespēs vienoties ar pasākuma organizatoriem par izmaiņām pasākuma norises vietā, laikā vai veidā, lai netiktu apdraudēti attiecīgā pasākuma dalībnieki vai radīti citi riski. Ja arī ar ierobežošanu noteiktus riskus nevarēs novērst, pašvaldība būs tiesīga pieņemt lēmumu aizliegt pasākuma norisi, ja tiek konstatēts, ka tā rīkošana apdraudēs citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību vai tikumību.

Likumprojektā ir paredzēts, ka lēmumu par pasākuma norises ierobežojumu noteikšanu pašvaldība ir tiesīga pieņemt ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms pieteiktā pasākuma norises dienas. Savukārt, ja pasākums pieteikts, ievērojot likuma „Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” 13.panta otrās daļas otrajā teikumā noteikto kārtību un termiņu, tad pašvaldība lēmumu par pasākuma norises ierobežojumu ir tiesīga pieņemt ne vēlāk kā sešas stundas pirms pieteiktā pasākuma norises.

Likumprojekta anotācijā gan minēts, ka “pašvaldībai ir īpaši rūpīgi jāizvērtē, vai konkrētā tiesība konkrētos apstākļos ir ierobežojama. Savukārt pasākuma norises ierobežojuma, ja tas var tikt uzskatīts par tādu, kas traucē īstenot pasākuma mērķi, noteikšana ir pielīdzināma pasākuma pilnīgai aizliegšanai”.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: