0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSKOMERCTIESĪBASPēc administratīvi teritoriālās reformas Uzņēmumu reģistrā jauno adresi var aktualizēt, kad veicamas citas izmaiņas dokumentos

Pēc administratīvi teritoriālās reformas Uzņēmumu reģistrā jauno adresi var aktualizēt, kad veicamas citas izmaiņas dokumentos

Sagatavots pēc Izņēmumu reģistra informācijas

  Uzņēmumu reģistrs (UR) vērš uzmanību, ka 1. jūlijā ir stājusies spēkā administratīvi teritoriālā reforma saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu. Minētās reformas ietvaros iepriekšējo 119 pašvaldību vietā tagad izveidotas 43 pašvaldības, tādējādi pēc reformas ir mainījušās adreses, tostarp arī UR vestajos reģistros reģistrēto tiesību subjektu juridiskās adreses. Izmaiņas nerada uzņēmumiem, biedrībām u.c. tiesību subjektiem pienākumu šajā gadījumā vērsties UR ar pieteikumu, lai reģistrētu jaunu juridisko adresi.   Lai nodrošinātu UR vestajos reģistros reģistrēto tiesību subjektu un juridisko faktu lietās izdarīto ierakstu precizitāti, aktualitāti un atbilstību Valsts adrešu reģistra datiem, UR…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

 

Foto: Cottonbro from Pexels

Uzņēmumu reģistrs (UR) vērš uzmanību, ka 1. jūlijā ir stājusies spēkā administratīvi teritoriālā reforma saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu. Minētās reformas ietvaros iepriekšējo 119 pašvaldību vietā tagad izveidotas 43 pašvaldības, tādējādi pēc reformas ir mainījušās adreses, tostarp arī UR vestajos reģistros reģistrēto tiesību subjektu juridiskās adreses.

Izmaiņas nerada uzņēmumiem, biedrībām u.c. tiesību subjektiem pienākumu šajā gadījumā vērsties UR ar pieteikumu, lai reģistrētu jaunu juridisko adresi.  

Lai nodrošinātu UR vestajos reģistros reģistrēto tiesību subjektu un juridisko faktu lietās izdarīto ierakstu precizitāti, aktualitāti un atbilstību Valsts adrešu reģistra datiem, UR jau to tiesību subjektu juridiskajām adresēm, kuras pilnībā atbilst Valsts adrešu reģistra datiem, ir veicis juridisko adrešu aktualizāciju.

Gadījumos, kad juridiskā adrese pilnībā neatbilst Valsts adrešu reģistra datiem, UR veiks manuālu adrešu aktualizāciju līdz 2021. gada beigām.

Lai paātrinātu adrešu aktualizācijas procesu, UR aicina pārbaudīt savu reģistrēto juridisko adresi un, ja tā nav aktualizēta,  izmantojot e-pakalpojumu Latvija.lv, iesniegt, pieteikumu par izmaiņām juridiskajā adresē, kas atbilst Valsts adrešu reģistra datiem. UR  tīmekļvietnē ir iespējams pārbaudīt savu reģistrēto juridisko adresi.

Ja SIA kapitāla daļas pieder pašvaldībai

Administratīvi teritoriālā reforma visvairāk skars pašvaldības, kurām par veicamajām izmaiņām jau sniegts plašs metodisks atbalsts. Tomēr attiecībā uz tām SIA, kurās kapitāla daļas pieder kādai pašvaldībai, jāņem vērā, ka izmaiņas SIA dalībnieku reģistra nodalījumā veicamas dalībnieku sastāvā. SIA, kurā kapitāla daļas pieder kādai pašvaldībai, neatkarīgi no pašvaldības līdzdalības apmēra tajā, ir veicamas izmaiņas dalībnieku reģistra nodalījumā un tas iesniedzams UR, lai komercreģistrā tiktu reģistrēts aktuālais SIA dalībnieku sastāvs. Attiecībā uz dalībnieku izmaiņām Ministru kabineta 2016. gada 11. oktobra noteikumi Nr. 664 “Noteikumi par valsts nodevu, kas maksājama par ierakstu izdarīšanu uzņēmumu reģistra žurnālā un komercreģistrā, kā arī iesniedzamo dokumentu reģistrēšanu” (turpmāk noteikumi) tiesību norma par atbrīvojumu no valsts nodevas samaksas tulkojama plašāk.

Par izmaiņām kapitālsabiedrības dalībnieku reģistra nodalījumā, ja reformas rezultātā mainās tās dalībnieks (pašvaldība), valsts nodeva nav jāmaksā.

Portālā Latvija.lv izvietotajā elektroniskajā pakalpojumā par šādām izmaiņām ir paredzēts valsts nodevas maksājums, taču, ņemot vērā augstāk minēto, sabiedrības, kurās kapitāla daļas pieder kādai pašvaldībai un reformas rezultātā mainās dalībnieki, dokumentus izmaiņām dalībnieku sastāvā aicina iesniegt, izmantojot elektroniskā pasta adresi pasts@ur.gov.lv.

Ja mainās adrese un paredzamas izmaiņas UR dokumentos

Gadījumos, kad adreses izmaiņas veicamas UR iesniedzamajos dokumentos, piemēram, SIA dalībnieku reģistra nodalījumā, datu aktualizācija veicama kopā ar citām nākamajām izmaiņām šajā dokumentā. Proti, dokumentus ar mainītu adresi varēs iesniegt tad, kad būs kāds cits iemesls veikt izmaiņas konkrētajā dokumentā. Tā kā noteikumi neparedz atbrīvojumu no valsts nodevas par dokumentu pievienošanu reģistrācijas lietai, lai neradītu papildu finansiālo slogu uzņēmējiem, dokumentu aktualizēšana un iesniegšana UR, ja izmaiņas dokumentos saistītas tikai ar adreses izmaiņām pēc administratīvi teritoriālās reformas, šobrīd nav obligāta.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: