0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESPērn maksātnespēja visbiežāk skārusi būvniecības uzņēmumus

Pērn maksātnespēja visbiežāk skārusi būvniecības uzņēmumus

Pagājušajā gadā turpinājis sarukt ierosināto maksātnespējas procesu skaits, liecina Lursoft apkopotā informācija par situāciju maksātnespējas jomā 2018.gadā. 2018.gadā ierosināts 1 871 maksātnespējas process, kas ir par 11,70% mazāk procesu nekā 2017.gadā. Tikmēr ierosināto tiesiskās aizsardzības procesu skaits saglabājies iepriekšējā gada līmenī, bet ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu skaits sarucis no 11 procesiem 2017.gadā līdz 3 procesiem pērn. 2018.gadā sarucis maksātnespējīgo uzņēmumu vidējais vecums. Ja 2017.gadā uzņēmumu, kuriem ierosināta maksātnespēja, vidējais vecums bija 8,4 gadi, tad uzņēmumu, kuriem process ierosināts pagājušajā gadā, vidējais vecums bijis 7,8 gadi. Teju desmitajai daļai no visiem uzņēmumiem, kuriem pagājušajā gadā ierosināta maksātnespēja, uz procesa ierosināšanas brīdi…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Pagājušajā gadā turpinājis sarukt ierosināto maksātnespējas procesu skaits, liecina Lursoft apkopotā informācija par situāciju maksātnespējas jomā 2018.gadā.

2018.gadā ierosināts 1 871 maksātnespējas process, kas ir par 11,70% mazāk procesu nekā 2017.gadā. Tikmēr ierosināto tiesiskās aizsardzības procesu skaits saglabājies iepriekšējā gada līmenī, bet ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu skaits sarucis no 11 procesiem 2017.gadā līdz 3 procesiem pērn.

2018.gadā sarucis maksātnespējīgo uzņēmumu vidējais vecums. Ja 2017.gadā uzņēmumu, kuriem ierosināta maksātnespēja, vidējais vecums bija 8,4 gadi, tad uzņēmumu, kuriem process ierosināts pagājušajā gadā, vidējais vecums bijis 7,8 gadi.

Teju desmitajai daļai no visiem uzņēmumiem, kuriem pagājušajā gadā ierosināta maksātnespēja, uz procesa ierosināšanas brīdi bija reģistrēts nodokļu parāds, kas nozīmē, ka šim faktoram ir jāpievērš īpaša uzmanība un gadījumā, ja kādam no piegādātājiem vai klientiem tiek reģistrēts nodokļu parāds, ir jāizvērtē turpmākie sadarbības nosacījumi.

Tāpat arī kā signāls kalpo gada pārskatu iesniegšanas disciplīna. Tikai 365 uzņēmumi no tiem, kuriem pērn ierosināta maksātnespēja, iesnieguši gada pārskatu par 2017.gadu.

Skaitliski visvairāk procesu reģistrēts Rīgā – 375 –, kas veido 0,39% no kopējā galvaspilsētā reģistrēto uzņēmumu skaita. Par 12 procesiem vairāk reģistrēts Jūrmalā (2018.gadā maksātnespēja ierosināta 20 uzņēmumiem), savukārt Daugavpilī un Liepājā ierosināts par 5 procesiem mazāk nekā gadu iepriekš. Lursoft aprēķinājis, ka 2018.gadā maksātnespēja ierosināta 15 uzņēmumiem no Daugavpils un 14 no Liepājas.

Aprēķini rāda, ka maksātnespējas procesu skaits gada laikā samazinājies 39 pašvaldībās, savukārt 47 vietvarās situācija saglabājusies nemainīga, tostarp, 32 no šīm pašvaldībām arī pērn, gluži tāpat kā 2017.gadā, nav ierosināts neviens maksātnespējas process.

Starp uzņēmumiem, kuriem 2018.gadā ierosināta maksātnespēja, biežāk nekā citu nozaru uzņēmumi pārstāvēta būvniecība.

Aprēķini rāda, ka šīs jomas uzņēmumi veido 7% no visiem komersantiem, kuriem pagājušajā gadā ierosināta maksātnespēja. Turpat arī kravu pārvadājumi pa autoceļiem, kas 2017.gadā starp maksātnespējīgajiem uzņēmumiem atradās 4.vietā.

Šogad TOP 5 sarakstā mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības uzņēmumi nav atrodami, to vietā sarakstā iekļuvusi kokapstrāde un nekustamo īpašumu apsaimniekošana. Tikmēr jau vairākus gadus kā viena no nozarēm, kuras uzņēmumi visbiežāk iekļūst maksātnespējīgo skaitā, ir restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi. Izņēmums nav bijis arī 2018.gads, kad šī nozare pēc maksātnespējīgo uzņēmumu skaita ierindojās trešajā vietā.

Nozares, kuru uzņēmumiem 2018.gadā visbiežāk ierosināta maksātnespēja:

  • Dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecība;
  • Kravu pārvadājumi pa autoceļiem;
  • Restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi;
  • Sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana;
  • Zāģēšana, ēvelēšana un impregnēšana.