0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSPētījums: Sievietes uzņēmējdarbībā Latvijā nejūtas diskriminētas (video)

Pētījums: Sievietes uzņēmējdarbībā Latvijā nejūtas diskriminētas (video)

Ceturtdien, 24. janvārī, notika biedrības “Līdere”, sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un tirgus un sociālo pētījumu aģentūru “Latvijas Fakti” 2012. gada nogalē veiktā pētījuma „Sieviete uzņēmējdarbībā 2012” rezultātu un secinājumu prezentācija. Par sieviešu loma uzņēmējdarbībā Latvijā informēja Aiva Vīksna, biedrības “Līdere” valdes priekšsēdētāja, kas ir arī izdevniecības Lietišķās informācijas dienests izpilldirektore. Savukārt pētījuma rezultātus un secinājumus analizēja Aigars Freimanis, pētījuma vadītājs, bijušais “Latvijas Fakti” direktors. Par to, ko no pētījuma rezultātiembūtu jāņem vērā valsts politikas turpmākai veidošanai, sprieda Ekonomikas ministra padomniece Ilona Platonova. Pētījuma laikā aizvadītā gada nogalē tika intervētas 200 uzņēmējas. Pētījumā konstatēts gan tas, kā sievietes vērtē Latvijas biznesa…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Ceturtdien, 24. janvārī, notika biedrības “Līdere”, sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un tirgus un sociālo pētījumu aģentūru “Latvijas Fakti” 2012. gada nogalē veiktā pētījuma „Sieviete uzņēmējdarbībā 2012” rezultātu un secinājumu prezentācija. Par sieviešu loma uzņēmējdarbībā Latvijā informēja Aiva Vīksna, biedrības “Līdere” valdes priekšsēdētāja, kas ir arī izdevniecības Lietišķās informācijas dienests izpilldirektore. Savukārt pētījuma rezultātus un secinājumus analizēja Aigars Freimanis, pētījuma vadītājs, bijušais “Latvijas Fakti” direktors. Par to, ko no pētījuma rezultātiembūtu jāņem vērā valsts politikas turpmākai veidošanai, sprieda Ekonomikas ministra padomniece Ilona Platonova. Pētījuma laikā aizvadītā gada nogalē tika intervētas 200 uzņēmējas. Pētījumā konstatēts gan tas, kā sievietes vērtē Latvijas biznesa vidi, gan identificētas problēmas, ar ko sievietēm biznesā nākas saskarties, gan citi faktori. Līdzīgu pētījumu veica 2007. gadā, tāpēc bija iespējams salīdzināt, kas šo gadu laikā mainījies. Nedaudz vairāk par pusi (52%) aptaujāto sieviešu – uzņēmēju pārstāvēja viedokli, ka sievietei šobrīd uzsākt uzņēmējdarbību ir tikpat grūti kā pirms pieciem gadiem. 27% respondenšu uzskata, ka patlaban uzņēmējdarbību uzsākt ir vieglāk nekā pirms 5 gadiem. Pretējs, negatīvs viedoklis (“uzņēmējdarbību ir uzsākt grūtāk”), tika pārstāvēts reti – 15% gadījumu. Saskaņā ar pētījuma rezultātiem, pārliecinoši aktuālākā problēma uzņēmējdarbībā ir augstie nodokļi. Tos, kā ļoti vai drīzāk aktuālu problēmu, nosauca vairāk nekā trīs ceturtdaļas (80%) aptaujāto sieviešu – uzņēmēju. Aktuālas problēmas nozīmīgai uzņēmēju daļai ir arī:
  • kontrolējošo institūciju lielais skaits/ kontroļu formālais raksturs;
  • konkurence;
  • grūtības ar uzņēmuma tālāku attīstību;
  • Kvalificēta darba spēka trūkums;
  • Nesakārtota likumdošana/ atbilstīgu normatīvo aktu trūkums;
  • Problēmas realizēt savu produkciju/ pakalpojumus.
Pētījums atklāj, ka Latvijā ir ļoti augsts sieviešu īpatsvars biznesā - 26%. Interesanti, ka grāmatvedības uzņēmumus izveidojušas un vada pārsvarā tikai sievietes. Ar to un dažiem citiem pētījuma secinājumiem un diskusijas fragmentiem varat iepazīties šajā videosižetā:     Vairāk ar pētījuma rezultātiem iespējams iepazīties šeit.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: