SIA un akciju sabiedrību dalībnieki varēs pieņemt lēmumus, rīkojot sapulces attālināti

160
(0)

Ministru kabinets 19. martā atbalstīja Tieslietu ministrijas rosinātos grozījumus Komerclikumā, lai nodrošinātu SIA dalībniekiem (AS akcionāriem) iespēju dalībnieku (akcionāru) sapulcēs piedalīties attālināti. Grozījumi paredz arī atvieglot valdes un padomes sēžu protokolu parakstīšanu, nodrošinot iespēju valdes un padomes sēdes noturēt attālināti, izmantojot elektroniskās saziņas līdzekļus. Grozījumus tuvākajā laikā vēl jāizskata un jāapstiprina Saeimā.

Grozījumi attiecas uz kapitālsabiedrību (SIA, AS) dalībnieku (akcionāru) sapulču organizēšanu, jo, kā paredz Komerclikums, sabiedrības pārvaldes institūcijas ir dalībnieku sapulce un valde, kā arī padome, ja tāda ir izveidota.

Tā, piemēram, saskaņā ar Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumu visām komercsabiedrībām ne vēlāk kā mēnesi pēc gada pārskata apstiprināšanas un ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām (tātad, ja sabiedrības pārskata gads sakrīt ar kalendāro gadu, ne vēlāk kā līdz 30. aprīlim) Valsts ieņēmumu dienestā (VID) jāiesniedz dalībnieku (akcionāru) sapulces apstiprināts gada pārskats,

Likumprojektā grozījumi paredz vairākas iespējas, kā dalībnieks (akcionārs) var piedalīties un balsot dalībnieku (akcionāru) sapulcē, fiziski neierodoties uz sapulci:

  • dalībnieka tiesības balsot pirms dalībnieku sapulces (balsojumu nosūtot e-pastā vai pa pastu);
  • dalībnieka attālināta pieslēgšanās klātienes sapulcei (dalībnieka tiesības piedalīties un balsot dalībnieku sapulcē, izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus);
  • dalībnieku (akcionāru) e-sapulces jeb neklātienes sapulces (dalībnieka pienākums piedalīties un balsot, izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus).

Grozījumi atvieglo prasības, kādas paredzētas valdes un padomes sēžu protokolu parakstīšanai, samazinot personu skaitu, kurām protokols jāparaksta.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)