0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Veikals SEMINĀRI un KURSI SEMINĀRI 14.04.2023. e-seminārs: “Atvaļinājumi. Atvaļinājumu veidi un būtiskākie aspekti to izmantošanā”

14.04.2023. e-seminārs: “Atvaļinājumi. Atvaļinājumu veidi un būtiskākie aspekti to izmantošanā”

95.59

Karīna Platā – maģistre tiesību zinātnēs un personāla vadībā, Darba likuma komentāru un Dokumentu un biroja pārvaldības rokasgrāmatas sadaļas Personāla dokumentu pārvaldība autore (2003.-2019.), informatīvo materiālu “Par darba līgumiem”, “Par darba un atpūtas laiku”, “Par vienlīdzīgu attieksmi” un metodiskā materiāla “Darba koplīguma loma darba tiesiskajās attiecībās” autore, strādājusi Valsts darba inspekcijā par direktora padomnieci, dažādu nozaru uzņēmumos par personāla vadītāju, vada seminārus par Darba likuma piemērošanas jautājumiem un personāla dokumentu pārvaldību, sniedz pakalpojumus darba tiesisko attiecību un personāla dokumentu pārvaldības jomā

Cena žurnālu abonentiem €69 + PVN, pārējiem €79 + PVN.
Ja esat kāda mūsu žurnāla abonents, pirkumu grozā ievadiet atlaižu kodu: Abonents

Kategorija:

E-seminārs!

Atvaļinājumi.
Atvaļinājumu veidi un būtiskākie aspekti to izmantošanā

14. aprīlī plkst. 10:00 – 12:00

 

Darba likumā paredzēti astoņi atvaļinājuma veidi, kur par katru noteikti svarīgākie piemērošanas nosacījumi. Viss šķiet skaidrs, saprotams un vienkāršs, taču kāpēc praksē starp darbinieku un darba devēju nereti ir strīdi? Seminārā apskatīsim situācijas, kuras prasa likumā noteikto nosacījumu papildus skaidrojumu un ko preventīvi var darīt darba devējs, lai izvairītos no strīdiem?

 

  1. Ikgadējais apmaksātais atvaļinājums. Atvaļinājuma plānošanas nosacījumi, tā fiksēšanas veidi – grafiks vai vienošanās, tajos iekļaujamā informācija. Ko nozīmē “pēc iespējas ņemt vērā darbinieka vēlmes”? Atvaļinājuma piešķiršanas laiks pirmajā darba gadā un vēlākajos, grūtnieces īpašās tiesības. Atvaļinājuma pārcelšanas uz nākamo gadu pamatojums. Atvaļinājuma sadalīšanas iespējas likuma un darba devēja skatījumā. “Neskaitot svētku dienas” izpratne un piemērošana praksē. Ko darīt ar “darbaholiķiem”? Vai iespējams darbinieku atsaukt no atvaļinājuma? Darbnespējas ietekme uz atvaļinājuma izmantošanu. Atvaļinājuma kompensācija naudā: likuma un tiesu prakses skatījumā.
  2. Ikgadējais apmaksātais papildatvaļinājums. Kam pienākas papildatvaļinājums likuma izpratnē un kādi ir darba devēja pienākumi tā izmantošanas nodrošināšanā? Papildatvaļinājums kā darba devēja dotais labums, tā kritēriju noteikšana un izmantošanas ierobežojumi. Papildatvaļinājuma plānošana. Darbnespējas ietekme uz papildatvaļinājuma izmantošanu. Papildatvaļinājuma kompensācija naudā.
  3. Bērna kopšanas atvaļinājums. Atvaļinājuma izmantotāji. Atvaļinājuma ilgums un darbinieka noteicošā loma tā sadalīšanas noteikšanā. Atvaļinājuma izmantošanas laiks. Kas notiek ar atvaļinājumu, ja darbinieks uzsāk darbu pie cita darba devēja? Atvaļinājuma pieprasīšanas laiks. Atvaļinājuma vienpusējas pārtraukšanas pamati.
  4. Atvaļinājums bērna tēvam. Atvaļinājuma piešķiršanas pamats. Atvaļinājuma ilgums un tā sadalīšanas iespējas, piešķiršanas ierobežojošais termiņš.
  5. Mācību atvaļinājums. Atvaļinājuma piešķiršanas pamats. Darba devēja tiesības atvaļinājuma apmaksas noteikšanā. Atvaļinājuma ilgums likuma un darbinieka vajadzību skatījumā. Atvaļinājuma sadalīšanas iespējas. Atvaļinājuma izmantošanas biežums.
  6. Atvaļinājums bez darba samaksas saglabāšanas. Obligāti piešķiramā atvaļinājuma pamati, tā ilgums un pieprasīšanas termiņi. Darba devēja tiesības citos atvaļinājuma pieprasīšanas gadījumos, tā ilgums. Atvaļinājuma ilguma ietekme uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.
  7. Aprūpētāja atvaļinājums. Atvaļinājuma piešķiršanas pamats. Atvaļinājuma ilgums un tā izmantošanas ierobežojošais laiks. Atvaļinājuma sadalīšanas iespējas.

.


Semināra norise:
09:50–10:00  pieslēgšanās e-semināram
10:00–12:00  seminārs


E-seminārs ir tiešraides seminārs interneta vidē, kuru var vērot savā datorā, kas ir pieslēgts internetam. E-semināra dalībniekiem ir iespēja sekot līdzi lektora vizuālajai un audio prezentācijai, kā arī rakstiski uzdot jautājumus.
Pēc pieteikšanās un rēķina apmaksas uz Jūsu norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts apstiprinājums ar unikālu saiti (linku).
UZMANĪBU! Šī saite nedrīkst tikt pārsūtīta citiem, tā ir izmantojama tikai vienam lietotājam – pirmajam, kas ar to pieslēgsies!
Jūs saņemsiet  savā e-pastā arī – lektora sagatavotos izdales materiālus (pirms semināra),  e-semināra ierakstu (5 darba dienu laikā pēc e-semināra norises).

Ja veiksiet maksājumu vienu līdz trīs darba dienas pirms e-semināra norises, lūdzam atsūtīt maksājuma uzdevuma kopiju ([email protected])!


Papildinformācija par to, kā līdzdarboties seminārā, Jums tiks sniegta tiešraidē īsi pirms e-semināra sākuma. Neskaidrību gadījumā uz Jūsu jautājumiem atbildēs Klientu serviss (tālr. 67606110, [email protected])

Jautājumus semināra vadītājam, lūdzu, iesūtīt: [email protected]

________________________________________________________________________

Rekomendējamās tehniskās prasības

Pārbaudīt savu sistēmu automātiski

Operētājsistēma
Windows 7 – Windows 10
Mac OS X 10.9 (Mavericks) – macOS Mojave (10.14)
Linux
Google Chrome OS
Android OS 5 (Lollipop) – Android 9 (Pie)
iOS 10 – iOS 12
Windows Phone 8+, Windows 8RT+
Interneta pārlūks
Google Chrome (jaunākās 2 versijas)
Mozilla Firefox (jaunākās 2 versijas)
Interneta pieslēgums
Datoram: 1 Mbps vai labāks (broadband rekomendējams)
Mobilai ierīcei: 3G vai labāks (WiFi rekomendējams)
Programmatūra
GoToWebinar desktop app (lejupielādi piedāvāsim)
GoToWebinar mobile app (lejupielādi piedāvāsim)
JavaScript enabled
Aparatūra
2GB RAM (minimums), 4GB vai vairāk RAM (rekomendējams)
Microfons un skaļruņi (USB austiņas rekomendējamas)
Mobilās ierīces
iPhone 4S vai jaunāka
iPad 2 vai jaunāka

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “14.04.2023. e-seminārs: “Atvaļinājumi. Atvaļinājumu veidi un būtiskākie aspekti to izmantošanā””