0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Veikals E-ŽURNĀLI E-žurnāls “BILANCES JURIDISKIE PADOMI” 2020/11 (89)

E-žurnāls “BILANCES JURIDISKIE PADOMI” 2020/11 (89)

9.00

  • Ko nozīmē drošs un kvalificēts elektroniskais paraksts, kā arī citus aktuālus jautājumus, kas saistās ar elektronisko rīku izmantošanu praksē, vaicājām  Edmundam Beļskim, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs valdes priekšsēdētājam.
  • Līdztekus tādiem darba devēju nodrošinātiem labumiem kā veselības apdrošināšana vai iemaksas pensiju fondos darbiniekiem arvien biežāk tiek piešķirtas arī personāla akcijas vai akciju opcijas.
  • Covid-19 pandēmijas radītās ekonomiskās nestabilitātes dēļ finansiālās grūtībās nonākušo uzņēmumu skaits pieaug, tāpēc, esot līgumattiecībās ar finansiālās grūtībās esošu partneri, svarīgi apzināties savas tiesības un pienākumus. Šim tematam bija veltīts ZAB COBALT seminārs.
  • Zvērināta advokāte Iveta Zelča apskata aktuālu spriedumu, kas skar nelikumīgi atlaista un ar tiesas nolēmumu darbā atjaunota darba ņēmēja tiesības uz atvaļinājumu par piespiedu dīkstāves periodu un atvaļinājuma kompensāciju par dīkstāves periodu.
  • Ar īres līguma izbeigšanos neizbeidzas pienākums maksāt par saņemtiem pakalpojumiem. Personai par saņemtajiem pakalpojumiem jānorēķinās līdz brīdim, kamēr telpa tiek lietota un pakalpojumi tiek patērēti.
  • Piemērojot Eiropas Savienības Tiesas judikatūras atziņas, Senātā tika risināts tiesību jautājums par darba laika un atpūtas laika nošķiršanu, piemērojot Darba likuma 130., 141. pantu, 145. panta otro un trešo daļu.

E-žurnāls “BILANCES JURIDISKIE PADOMI” 2020/11 (89)

NUMURA INTERVIJA

Noslēdz darījumu, neizejot no mājām! Saruna ar EDMUNDU BEĻSKI, valsts akciju sabiedrības (VAS) Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs valdes priekšsēdētāju.

JURISTA PADOMS

Darbinieku prēmēšana ar personāla akcijām un akciju opcijām. ALISE VALDEMĀRE, zvērinātu advokātu biroja BDO Law juriste; JĀNIS CIGUZIS, zvērinātu advokātu biroja BDO Law jurists

Līguma izpilde, ja darījumu partnerim tiek uzsākts tiesiskās aizsardzības vai maksātnespējas process. Zvērinātu advokātu biroja COBALT semināra atziņas apkopojis IKARS KUBLIŅŠ, portāla Bilance PLZ redaktors

Strīdu risināšana ar ārvalsts partneri. INESE ĻAHOVIČA,  Rīgas šķīrējtiesas goda tiesnese, komerctiesību jomā praktizējoša juriste

TIESU PRAKSE

Eiropas Savienības Tiesas aktuālā judikatūra par ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu. IVETA ZELČA, zvērināta advokāte

Ar īres līguma izbeigšanos neizbeidzas pienākums maksāt par saņemto pakalpojumu. IVETA ZELTIŅA, Bc.oec., SIA JZ Consulting juriste

Slimības pabalsts valdes loceklim, kam nav noteikta atlīdzība. Senāta spriedums lietā Nr. A420287115, SKA-55/2020

Tiesu prakse darba strīdos 2020. gadā. 7. turpinājums. KASPARS RĀCENĀJS, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības darba tiesību eksperts


Žurnāls BILANCES JURIDISKIE PADOMI  ik mēnesi publicē Latvijā autoritatīvu juristu sagatavotos aktuālāko tiesību normu skaidrojumus un praksē izmantojamus juridiskus padomus, tiesu prakses apskatus, kas galvenokārt saistīti ar nodokļu tiesībām, darba tiesībām, komerctiesībām, konkurences tiesībām u.tml.

Darbam noderīgu informāciju žurnālā atradīs grāmatvedības speciāli, kuriem visbiežāk nākas saskarties ar jaunāko normatīvo aktu izmaiņu piemērošanu praksē, kā arī personālvadības, lietvedības, darba aizsardzības, juridisko dienestu speciālisti, un, protams, komercsabiedrību valdes locekļi, uz kuriem gulstas vislielākā juridiskā atbildība par uzņēmuma darbību.

NB! Atgādinām, ka drukātā žurnāla abonenti e-žurnālu jau var lasīt bez maksas!

Abonēt žurnālu BILANCES JURIDISKIE PADOMI var šeit!

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “E-žurnāls “BILANCES JURIDISKIE PADOMI” 2020/11 (89)”

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: