0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Veikals E-ŽURNĀLI E-žurnāls “BILANCES JURIDISKIE PADOMI” 2020/12 (90)

E-žurnāls “BILANCES JURIDISKIE PADOMI” 2020/12 (90)

9.00

Šeit var iegādāties atsevišķu e-žurnāla BILANCES JURIDISKIE PADOMI numuru. 

  • Attālinātais darbs Covid-19 pandēmijas apstākļos kļuvis īpaši aktuālāks. Par tā juridiskajām un praktiskajām niansēm saruna ar Andri Burkevicu, ZAB SORAINEN vadošo darba tiesību speciālistu, zvērinātu advokātu.
  • Vispārīgās datu aizsardzības regulas 30. pants nosaka, ka katram pārzinim vai tā pārstāvim ir jāreģistrē tā pakļautībā veiktās datu apstrādes darbības. Praksē šo iekšējās kontroles rīku sauc par datu apstrādes reģistru.
  • Ārpakalpojuma grāmatveža licences saņemšanai kopā ar citiem dokumentiem būs arī jāiesniedz Iekšējā kontroles sistēma (IKS).
  • Covid-19 pandēmijas ietekmē dažām klientu grupām rēķinu apmaksas termiņi pagarināti pat piecas reizes ilgāk nekā pērn, liecina Intrum ikgadējais Eiropas uzņēmumu pētījums.
  • Kādi ir konkurences tiesību pamatprincipi, kas jāņem vērā kā topošajam, tā esošajam uzņēmējam? Par ko uzņēmumi savā starpā drīkst un par ko nedrīkst vienoties?
  • Satversmes tiesa 2020. gada 12. novembrī nolēma, ka norma, kas paredz bērna tēvam tiesības uz atvaļinājumu sakarā ar bērna piedzimšanu, neatbilst Satversmes 110. panta pirmajam teikumam.
  • Jaunākie tiesas (Senāta un Eiropas Savienības Tiesas) nolēmumi publisko iepirkumu lietās.
  • Tiesu prakse: kas jāņem vērā, nosakot kompensāciju par darba piespiedu kavējumu.

E-žurnāls “BILANCES JURIDISKIE PADOMI” 2020/12 (90)

NUMURA INTERVIJA

Attālināto darbu jāorganizē juridiski korekti. Saruna ar ANDI BURKEVICU, zvērinātu advokātu biroja SORAINEN vadošo darba tiesību speciālistu, zvērinātu advokātu.

JURISTA PADOMS

Piezīme ārpakalpojumu grāmatvežiem kā AML likuma subjektiem. ANASTASIJA SLOBODENUKA, PwC Legal juriste

Datu apstrādes reģistrs. MARINA BRIŠKENA, datu aizsardzības speciāliste, vietnes eGDPR.lv dibinātāja

Kā juridiski pareizi vienoties ar īsziņu, zvanu un e-pastu palīdzību. ILGA JANSONE, Rīgas šķīrējtiesas kancelejas vadītāja

FINANSES

Kā neļaut krīzei ietekmēt naudas plūsmu un likviditāti. ILVA VALEIKA, kredītu pārvaldības uzņēmuma Intrum ģenerāldirektore Baltijā

KONKURENCES TIESĪBAS

Kā nesabojāt reputāciju konkurences apstākļos. Ieskats LIAA vebinārā „Starta paka uzņēmējiem: kas jāzina par konkurences tiesībām?”

IEPIRKUMI

Tiesu prakse publisko iepirkumu lietās. EVIJA MUGINA, Iepirkumu uzraudzības biroja vadītāja vietniece, Juridiskā departamenta direktore

TIESU PRAKSE

Kas mainīsies saistībā ar tiesībām uz 10 kalendāra dienu ilgu atvaļinājumu pēc bērna piedzimšanas. IVETA ZELČA, zvērināta advokāte

Tiesu prakse darba strīdos 2020. gadā. 8. turpinājums. KASPARS RĀCENĀJS, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības darba tiesību eksperts


Žurnāls BILANCES JURIDISKIE PADOMI  ik mēnesi publicē Latvijā autoritatīvu juristu sagatavotos aktuālāko tiesību normu skaidrojumus un praksē izmantojamus juridiskus padomus, tiesu prakses apskatus, kas galvenokārt saistīti ar nodokļu tiesībām, darba tiesībām, komerctiesībām, konkurences tiesībām u.tml.

Darbam noderīgu informāciju žurnālā atradīs grāmatvedības speciāli, kuriem visbiežāk nākas saskarties ar jaunāko normatīvo aktu izmaiņu piemērošanu praksē, kā arī personālvadības, lietvedības, darba aizsardzības, juridisko dienestu speciālisti, un, protams, komercsabiedrību valdes locekļi, uz kuriem gulstas vislielākā juridiskā atbildība par uzņēmuma darbību.

NB! Atgādinām, ka drukātā žurnāla abonenti e-žurnālu jau var lasīt bez maksas!

Abonēt žurnālu BILANCES JURIDISKIE PADOMI var šeit!

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “E-žurnāls “BILANCES JURIDISKIE PADOMI” 2020/12 (90)”

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: